Pompa iki saat çalışınca kaçak akım rolesi atıyor

azzemre

Üye
Pompa tesisat ve kacak akim rolesi yeni hepsi bilindik kaliteli markalar problem neden kaynaklaniyor olabilir ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Pompanız kaç Kw lık ? Hız kontrol varmı ? Kaçak akım,bağışık tipmi ?

Aslinda anladim da yanlis bilmesin diye cevap yazsa duzeltecektim.2x40 diye bir sey yok zaten.monofaze olarak 1p+n olacakti dogrusu.

1P+N olan otomatta vardır 2P olanda vardır. Üzerindeki etiket farklıdır. Ayrıca bir markanın ürününde faz+nötr kesmelide 230V, iki kutuplu olanda 400V çalışma gerilimi görmüştüm.

Saygılar....

Pompa tesisat ve kacak akim rolesi yeni hepsi bilindik kaliteli markalar problem neden kaynaklaniyor olabilir ?
1-Pompa su pompası mı?
2-Kumanda devresi var mı?
3-Bağlı olduğu panoda (varsa) faz ışığı, analizör, multimetre vb bulunuyor mu?
4-Pompa bir fazlı mı üç fazlı mı? Toprak hattı var mı?

Saygılar...

1P+N olan otomatta vardır 2P olanda vardır. Üzerindeki etiket farklıdır. Ayrıca bir markanın ürününde faz+nötr kesmelide 230V, iki kutuplu olanda 400V çalışma gerilimi görmüştüm.

Saygılar....
Abiler tamam da ariza neden kaynaklaniyor olabilir motor da mi otomatta mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…