Pompa Sorusu

gokan90

Üye
pompalar neden 15m den fazla emiş yapmaz

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
vakum oluşmadığı için(öyle bir pompa hiç görmedim dediğiniz gibi 10-15mt den fazla yok) dikkat ederseniz tüm pompalarda basınç vardır emiş çok zayıf oluyor basınca nazaran.

:)bu yanlış neden emiş olmasın pompada mesela petrol kuyularındakı pompalar yuzlerce metreden vakum yapıyor sorulan soruya gelınce vakum pompalarının malıyetı bence daha fazla yaptığı iş az olduğu için pompalarda vakum tercıh edılmıyor

Pompanın havası alındığı müddetçe metrelerce derinlikten çekebilir.derinlik pompanın secimiyle değişir.

abilerim pomoa ile ilgili cevaplarınız yanlış hoca öyle dedi bende bunun üzerine araştırmaya devam ettim bu sorunun sebebi kavitasyon dan kaynaklanıyormuş

saygılar:)

30 metreden su çeken santrifügal su motoru gördüm. yalnız çıkış kısmına özel bir parça bağlanarak emiş kısmında vakum oluşturmaktadır. Bunu 2001 yılında Romanyada görmüştüm.

pompa takılımı veya satılımı diyeyim pompa secimi kişinin isteğine göre derinlik ve basma metrajı ayarlanır arkadaşlar 3 ü 5 i yok bunun arkadaşlar sayı verin basılır su merak etmeyin

pompa takılımı veya satılımı diyeyim pompa secimi kişinin isteğine göre derinlik ve basma metrajı ayarlanır arkadaşlar 3 ü 5 i yok bunun arkadaşlar sayı verin basılır su merak etmeyin

30 metreden salyangoz tiribünle saatte 40 ton

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,822
Kullanıcılar
450,911
Son üye
fatih41311

Yeni konular

Geri