power sap

burarda

Üye
merhaba hocalarım sıze bı sorum olacak...ben cnc surucu kartı aldım bunun ıcın 12 volt 8 amper bı power a ıhtıyacım var..bılgısayarın powerını kullanmadı dusundum veucları bulmaya calıstım 12v 3.3v 5v uclarını buldum 24 pınlı b-kablodakı 12v degerını okudum ve dıger 4 pınlı 2 kablodakı 12 volt degerını okudum ama amperı tayın edemıyorum..onu nasıl anlayacagım yanı olcu aletınde amper okuyamadım hangısı 12v 16 amper ucudur bana yardımcı olabılır mısınız ???

dc output cıkısları 3.3v 5v(artı) 12v(artı) 5v(eksi) 12v(eksi) 5(artı)vsb
20A 20A 16A 0.5A 0.8A 2A

BUDA POWERIN OUTPUT CIKISLARI BANA 12V 16A CIKISI LAZIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM KOLAY GELSIN ...

Konuyu yanlış yere açmışsın ,elektronik sorusu bu..

Power suply lerin Sarı uçları 12 Volt Siyah uçları hepsi ortak ve gnd dir...

Akıma gelince; 12 Volt 8 ampere ihtiyacım var demişsin sonra 16 A. demişsin sana tam olarak kaç amper lazım , ya da güç ihtiyacın ?

Son düzenleme:
Konuyu yanlış yere açmışsın ,elektronik sorusu bu..

Power suply lerin Sarı uçları 12 Volt Siyah uçları hepsi ortak ve GND dir...

Akıma gelince; 12 Volt 8 ampere ihtiyacım var demişsin sonra 16 A. demişsin sana tam olarak kaç amper lazım , ya da güç ihtiyacın ?

Sanıyorum güç kaynağının üzerinde 12 V 16 A yazıyor ve arkadaş da onu kullanmak istiyor. Ancak unutulan bir konu şudur ki bu Bilgisayar güç kaynaklarının 5 V yada 3,3 Volt devrelerinden akım çekmezseniz diğer gerilimlerde randımanlı çalışmaz ve yüklendiğinde gerilim de düşer. Bence siz özel bir pesleme kaynağı almalısınız. İllede o aleti kullanmak isterseniz 5 Volttan en az 5-10 A akım çekmeniz gerekebilir diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,824
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri