priz ölçüm

hayırlı günler toprak hattı olmayan bir prizin voltunu nasıl ölçeriz faz -nötr arasına probları koydumuzda doğal olarak k.devreden sigorta atıyor cevaplarınızı bekliyorum.kolay gelsin.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
nasıl kısa devre oluyormuş anlamadım ölçü aletimi kısa devre ediyor ?

hayırlı günler toprak hattı olmayan bir prizin voltunu nasıl ölçeriz faz -nötr arasına probları koydumuzda doğal olarak k.devreden sigorta atıyor cevaplarınızı bekliyorum.kolay gelsin.

Pek doğal degil sigortanın ölçü aleti sokunca atması, ölçü aletinin kademesi AC Volt konumunda olması gerekir.

Muhtemelen Pensampermetresiz ölçü aletinin Amper kısmında ölçüyordur. Doğal olarak....

Faz nötr bi kenara, iki fazı kendi arasında ölçsende, faz toprak arasını ölçsende, ölçü aleti doğru kademede olduktan sonra bu kısa devre nasıl oluyor, hemde doğal olarak, benim her gün bir şekilde priz devresi ölçdüğüm oluyor neredeyse, ama hiç bu doğal kısa devreyle karşılaşmadım, enteresan. Sorunun cevabını bekliyoruz.

Multimetrenin ac v 750 ve 200 luk kısmında olcum yaptım, sıgorta atıyor evın olay bundan ıbaret

yok ibrahim kardeşim alet sıfır ve çin malı değil arızalı olmaması gerek daha doğrusu oyle dusunuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…