prizlerdeki arıza hk.

ayk

Üye
merhabalar benim sorum ; evdeki prizlerin ikisinin toprağında gerilim var buvatı ve prizleri kontrol ettim ama sorun bulamadım başka nerede olabilir. yardımcı olabilmeniz için şu ayrıntıları da vermek istiyorum toprak hattında 60v nötr de 100 v var meslekte yeni olduğum için sorunu bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

düzenleyen : volcanoos
forum kuralları gereği acil, yardım vs gibi konu başlıkları açmak yasaktır, ayrıca gereksiz yere noktalama işaretleri de kullanmayalım lütfen. konu başlığı düzenlenmiştir.

evinizin topraklaması ayrımı yoksa apartman vs topraklamasınımı kullanıyor normalde ıyı bır topraklamada notr le toprak arasında 2 maksimum 7 volt okuman lazım yada sızın topraklama kopmus olabılır yada su borusundan alıyor olabılır

nce bınaya gelen toprak hattına bakın ordan baslayın aramaya sıgorta kutusundan sokun ordan ölçün

hem topraklamayı hemde nötr hattını yeniden iyi bir kontrol etmek gerekir derim

umu532 nin dediği gibi sen araştırmaya ana kofranın ordan başla toprak hattıının olup olmadığına bak bakalım diğer prizlerde yoksa aynı sorun o prizlere gelen kablolar bi yere değiyosur..

ustam toprak hattında bağlantı gevşekliği vardır.toprak hattı zayıf kaldığında faz atlama yapıyodur.

şunuda yapabilirsin gofra sigortası çıkışından fazı boşa alıp nötr ile taprak arasındaki ohm degerini bak herhangi bir omaj varmı (tüm topraklı pirizler buşta iken )eger varsa buat baglantılarını yeniden kontrol edip iyi izole etmelisin

Forum istatistikleri

Konular
129,035
Kullanıcılar
451,293
Son üye
EagleClaw

Yeni konular

Geri