Profibus PCI Kartı

busra.acar

Üye
Merhabalar arkadaşlar. Benim C# ile plc kontrolü hakkında bir projem var ve profibus ile haberleşen siemens marka plc ye sahibim. plc, c# kontrolünü bilgisayarımdan yapmak istiyorum ve bunun için profibus pci kartına ihtiyacım var. siemens in profibus pci kartı dışında, mümkünse Türkiye'de ofisi bulunan ve en çok tercih edilen profibus pci kart üreticileri hakkında bilgisi olan var mı ya da herhangi bir firma önerisi olan??

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
siemensin kendi kartlarından kullanabilirsin.
CP 5622 ** MPI/DP PCI Express Kart, 32-bit haberleşme kartı, S7/DP/OPC 6GK1 562-2AA00

yada ilerde siemens plc lere programlama için kullanırım dersen usb den çalışan
CP 5711 MPI/DP USB V2.0 Haberleşme Modülü 6GK1 571-1AM00

ama ben olsam kesinlikle etherhet tercih ederdim.
hem pc ye ekstra kart alman gerekmez.

saygılar.

siemensin kendi kartlarından kullanabilirsin.
CP 5622 ** MPI/DP PCI Express Kart, 32-bit haberleşme kartı, S7/DP/OPC 6GK1 562-2AA00

yada ilerde siemens plc lere programlama için kullanırım dersen usb den çalışan
CP 5711 MPI/DP USB V2.0 Haberleşme Modülü 6GK1 571-1AM00

ama ben olsam kesinlikle etherhet tercih ederdim.
hem pc ye ekstra kart alman gerekmez.

saygılar.
Profibus haberleşme için ayrı olarak master kartına ihtiyaç duyacağım bilincindeydim, bu yüzden ilk hedefim benimde ethernetti.. Sorun şu ki proje için hızlı olmak gerekiyordu. İhtiyacım olan ve stokta olan ürünler profibus ile haberleşme sağlıyordu. Bu sebeplerden ötürü şuan pci kartı almak zorundayım. Siemens dışındaki firmaları tavsiye etmeniz bana daha çok yardımcı olacak. Yinede teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
129,234
Kullanıcılar
451,614
Son üye
Nafiz2257

Yeni konular

Geri