proje çizimi

uluslum_74

Üye
arkadaşlar elektrik bölümü mezunuyum ustalık belgesi ve usta öğreticilik belgelerini aldım.
dükkan açmayı düşünüyorum.meslek lisesi mezunlarının 15 kw a kadar lık projeleri çizebileceği ve altına kendi imzasını atabileceğini bazı kaynaklardan öğrendim.
fakat bulunduğumuz bölgede elektrik mühendisleri odası var.
ben projeyi çizdiğim zaman tedaş ta onaylanması gerekiyor ama bunun için elektrik mühendisleri odasının onayı gerekiyor mu yoksa kendi başıma bu işi halledebilir miyim?

emoya değil teknisyenler/teknikerlerin odasına onaylatman gerekir.

fakat bulunduğumuz yerde teknsiyenler odası yok

Elektrik Mühendisleri Odasında proje onaylatman için serbest müşavir mühendis olman gerekiyor.

kayıtlı olduğun odaya mesela esnaf sanatkarlar odasında hangi kola bağlıysAN O ODAYA BİZ MESELA MADENİ EŞYA SANATKARLARI ODASINA ONAYLATIYORUZ
KOMİK AMA GERÇEK

çünkü bazı ufak tefek projeleri kendim çizmek istiyorum yani bize bu hak tanınmışken neden yararlanmayalım ki değil mi arkadaşlar... herkese kolay gelsin

çünkü bazı ufak tefek projeleri kendim çizmek istiyorum yani bize bu hak tanınmışken neden yararlanmayalım ki değil mi arkadaşlar... herkese kolay gelsin

Komşu bir ilçede veya İlde ki Elekrikçiler odasına kayıt yaptır ve Oda no belgesini yaptığın proje kapağında da belirt , oda nın onay bölümünü proje kapağında ayarla... Oradan işine devam et...
Bir proje için diğer ilçeye ve ile mi gideceğim dersen ,başka çaren yok derim...

beni aydınlattığınız için sizlere çok tşk. ederim herkesin yeni yılı kutlu olsun

Forum istatistikleri

Konular
128,828
Kullanıcılar
450,919
Son üye
Otomasyon_35

Yeni konular

Geri