Pt100 blok oluşturma

Mrb arkadaşlar pt100 değerini derece olarak nasıl programlayabilirim.paylaştığım resimdeki gibi değer okuma bloğunu nasıl yapabilirim?

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    296.2 KB · Görüntüleme: 53
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Step7'nin içersinde bu işler için hazır fonksiyon blokları zaten mevcut.

arkadaşımın dediği gibi simatic manager'ın içerisinde haızr bloklar mevcut hali hazırda kullanabilirsin.

Bunun dışında dereceye çevirme olayında ise, blok info kısmında yazan sayı değerini 360'a bölersen derece cinsinden gösterim yapabilirsin.

arkadaşımın dediği gibi simatic manager'ın içerisinde haızr bloklar mevcut hali hazırda kullanabilirsin.

Bunun dışında dereceye çevirme olayında ise, blok info kısmında yazan sayı değerini 360'a bölersen derece cinsinden gösterim yapabilirsin.

Benim bilgim 10'a bölünmesi gerektiği şeklinde zaten resimdeki 465 değeri değeri de bu şekilde bölünürse, 46.5 derece gelir. Bu da makul bir sayıdır..

Ben yeni başladım sayılır o yüzden tam olarak bilemiyorum kusura bakmayın rica etsem resimli anlatım yapabilicek biri varmı?

Ben yeni başladım sayılır o yüzden tam olarak bilemiyorum kusura bakmayın rica etsem resimli anlatım yapabilicek biri varmı?

Mevcut Pt100'ün Ölçüm aralığı nedir ? Kafadan bir değer ile bölmekle olmaz Scalalandırmanız gerekir. Ayrıca Plc üzerindeki normal analog giriş ile o sensörü doğru çalıştıramazsınız. Bunun için Pt RTD modülü almanız gerekir elinizde yok ise. Yukarıda resimde gösterdiğin bloklar ise fonksiyon bloklarında oluşturulur.

Pt100 marka ve kodunu Ayrıca Cpu ve PT rtd modül kodunu paylaşırsanız Örnek uygulama yapa bilirim müsait olursam.

Forum istatistikleri

Konular
128,753
Kullanıcılar
450,822
Son üye
seferarican

Yeni konular

Geri