Röleli lamba kontrol devresi

Arkadaşlar röleli lamba kontrol devresi yapacağım nasıl yapıcam bilmiyorum yardımcı olur musunuz?????

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
roleli derken arkadasım tam olarak ne ıstedıgını yaz yardımcı olalım

Bende nasıl bişey olduğunu bilmiyorum bnm proje ödevim bu.Role ile çalışan lamba kontrol devresi yapıcakmışım.Yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler.

roleyle start stop olarak olurmu yada daha gelısmıs bıseymı ıstersın ornrgın tek startla acıp kapatma

Bende nasıl bişey olduğunu bilmiyorum bnm proje ödevim bu.Role ile çalışan lamba kontrol devresi yapıcakmışım.Yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler.

Yapacakmışım cümlesi bana garip geldi sanki ben istemiyorum ama zorla yaptırıyolar gibi, zorla güzellik olmaz.

Yapacakmışım cümlesi bana garip geldi sanki ben istemiyorum ama zorla yaptırıyolar gibi, zorla güzellik olmaz.
Küçük oğlumun ilkokula başladığı günlere gittim birden...
Ödevlerini ağlayarak annesine yaptırırdı bazen ... :)

kardeşim anladıgım kadarıyla sen lisede okuyorsun ve bende sana uygun bi devre var röleli ve ldr li yani gece yanıp gündüz sönen(karanlıkta ve ışıkta)röleli 12 v luk bi devre yapımıda gayet kolaybende hazır yapılmışıda var ve çalışıyor

Hocaya bi soruyum fotoselli mi yoksa start stop mu yoksa başka bi devre şeklinde olacağını size dönerim...

hocam kontaktor yerıne bıldıgımız role koysak calısmazmı ıkısıde aynı prensıple calısmıyormu zaten R dıye tanımlamısım sekılde

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,823
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri