Rüzgar Türbini için Alternatör Yapımı

Sayın atasan2006, sorum şuydu,
Kullandığınız alternatör için 5 kw. demişsiniz, kaç voltta 5 kw. almayı düşünüyorsunuz. Alternatör gerilimi kaç volt ?

Bir de 1/15 redüktör kullanmışsınız. Rüzgar gücü ile bu kadar büyük çevirme oranındaki redüktörü çevirebilecekmisiniz ? Redüktör çıkışında 1 kw. yük olsa kanatlardan 15 kw. güç karşılığı rüzgar gücü olmalı.

Redüktörünüz sonsuz dişli mi, pinyon dişli mi ? Pinyon dişli ise zor da olsa döner, sonsuz dişli ise kesinlikle dönmez.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
O zaman facebook'a buyurun, orada serbest.
Mehmet Şiranlı

Egemen bey DNS ayarlarinizi degistirerek erisim saglayabilirsiniz youtube. Bu yasaklar cok ilginc ya

Ahmet Bey;

günde 30 tane DNS giriyorum sanki beni izliyorlar hep ban hep ban

Egemen Bey, HotSpot Shield programi sayesinde tum yasakli sitelere erisebilirsiniz. Dns ile ugrasmaya gerek kalmadan, HotSpot Shield ile siz ban atin

[video=youtube;Eipkuz30Kqk]http://www.youtube.com/watch?v=Eipkuz30Kqk&feature=youtu.be[/video]

Sayın Forum üyeleri biraz değişiklik olsun diye bağlama ile türkü çalmıştım Ahmet beyde bunu elektronik devre ile görsel güzel bir anlam katmış. Bağlama Eşliğinde güzel olmuş

sayın şef altarnatörüm 36 adet n52 magnet var askron motoru modifiye yaptım torna testlerimde 30 devirde 24 volt dc 200 devirde 90 volt ac aldım önce 150 cm kanatlarla direkt olarak 7 metre yüseklikte denedim olumlu sonuç alamadım çünkü devirim 30 geçmedi şimdire düktörlü 6.5 metre rotorla 15 metre yükseklite umduğum verimi almayı düşünüyorum redüktörüm sonsuz dişli değil m tipi redüktör kullandım pervaneyle redüktör arası direkt bağlı değil kanatlar yüksüz olarak dönmeye başlıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…