Reaktif ceza

Aynı akım trafosunu hem multimetreye hemde röleye bağlamak saçmalık zaten. Olur mu olur seri bağlanır seri devrede akım aynıdır ama gerilim düşümü yapar hata oranını arttırır. Ne gerek var arkadaş böyle önemli bir sistemi riske sokuyorsun, gerek yok.
Kelepçeli akım trafoları var tabi ama neticede boyutlar akım değerine göre hesaplandığından derdine derman olmaz. Yani pantalon darsa pantolunun yanında boydan boya fermuar olsa ne fayda?
Sen dediklerimizi yap, röle ayarlarına çok dikkat et*** , ölçümü erken yap harmonik filtre gerekliyse tüm kondansatörler değişecek demektir. Bunun kararı erken verilmeli.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Biryorum usta kelepceli 1000/5 akim trafosu ile kelepcesiz bilezik tip neden ayni olmasin sonucta entes 1000/5 akim trafosu sadece digeri daha atletik heryone donebilecek durumda ?

Biryorum usta kelepceli 1000/5 akim trafosu ile kelepcesiz bilezik tip neden ayni olmasin sonucta entes 1000/5 akim trafosu sadece digeri daha atletik heryone donebilecek durumda ?

Sisteminde 3200A akım trafosu yok mu? baran ona göre kalın değil mi?

Yük akımının hepsinin geçtiği, 1000/5A akım trafosunu bağlayabileceğin kesitte bir bara varsa geçmeli tip akım trafosu zaman kazandırır elbette.

Evet ama akim trafosu degeri 1000/5 fiziksel capi 3200/5 ile ayni ama ic bobini 1000/5 olmazmi ozel sarim yaptirmiyoruz

Son düzenleme:
Akım trafolarını özel olarak yaptırabilirsin ben özel olarak yaptırdım içinden 4 adet 150 nyy kablo geçiyor ayrıca 1 adet daha rahatlıkla geçer trafo 1000/5 özel olarak alce ye şipariş ver yapıyorlar
Kabloların ikisi düz ikisi sola eğimli dönüyor hepsini düz yollasam 6 adet1*150nyy alıyor rahatlıkla.

Akım trafolarını özel olarak yaptırabilirsin ben özel olarak yaptırdım içinden 4 adet 150 nyy kablo geçiyor ayrıca 1 adet daha rahatlıkla geçer trafo 1000/5 özel olarak alce ye şipariş ver yapıyorlar
Kabloların ikisi düz ikisi sola eğimli dönüyor hepsini düz yollasam 6 adet1*150nyy alıyor rahatlıkla.

Entesle gorustum ellerinde varmis 290 tl

arkdaşlar merhaba. sizlere danışmak istediğim bir husus var. aciliyetinden dolayı direk yorum kısımına yazmak durumundayım. ENTES RG3-12CS olan bir kompanzasyon sistemi var. bu sistemi yeni devreye alacağız. forumdan araştırdığım kadarıyla parametreleri girmede problem yok. fakat danışmak istediğim nokta bu tesise ceza gelmemesi için takip etmem gereken değerler nelerdir. cos fi yi 0,97 yapmam gerektiği kanısındayım. bu neticede tedaş ın sınırlarını geçmemem için kaç gün hangi sıklıkta hangi değerleri not edeceğim. not ettiğim değerler neler olmalıdır. tesis 9-29,9 kw sınırlarındadır. yardım ve ilginiz için teşekkür ederim.

arkdaşlar merhaba. sizlere danışmak istediğim bir husus var. aciliyetinden dolayı direk yorum kısımına yazmak durumundayım. ENTES RG3-12CS olan bir kompanzasyon sistemi var. bu sistemi yeni devreye alacağız. forumdan araştırdığım kadarıyla parametreleri girmede problem yok. fakat danışmak istediğim nokta bu tesise ceza gelmemesi için takip etmem gereken değerler nelerdir. cos fi yi 0,97 yapmam gerektiği kanısındayım. bu neticede tedaş ın sınırlarını geçmemem için kaç gün hangi sıklıkta hangi değerleri not edeceğim. not ettiğim değerler neler olmalıdır. tesis 9-29,9 kw sınırlarındadır. yardım ve ilginiz için teşekkür ederim.

Haftada bir ama ilk devreye Alman gerektiği için 1 hafta günlük takip et cos diye 1 ayarla

peki not edip yazacağım değerler direk ana ekrandaki değerler midir ? yada bu değerlere röle üzerinden nasıl ulaşacağım ? kullanım kılavuzunda da bunun hakkında bir bilgi verilmemiş. ekteki resim alıntıdır.

Ekli dosyalar

• rg3_12c_serileri.jpg
    rg3_12c_serileri.jpg
    7.9 KB · Görüntüleme: 9

Forum istatistikleri

Konular
129,044
Kullanıcılar
451,306
Son üye
frhtckgz

Yeni konular