reaktif röle teknik özellik

ayildiz

Üye
1-Entes RG 12 CS reaktif rölenin teknik özelliğinde yazan; İşletme akım aralığı: 50mA-5,5 A açılımı nedir?
2- Kael varkombi 12 reaktif rölenin teknik özelliğinde yazan; Akım ölçme aralığı : (Akım trafosunun sekonder akımı olarak) 0,1-6 Amp AC ve Minumum Akım Ölçme Değeri : 50 mA açılımları nedir lütfen açıklama yaparsanız sevinirim.

Birde 3000/5 akım trafolu bir komp. sisteminde kael varkombi 12 en düşük hangi güçteki kademeyi devreye alır.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
syn ayyıldız işletme aralığından kasıt min ve max algılama aralığıdır 3000/5 akım trafosu nun dönüştürme oranı 600 dür yani primerden geçen akımı 600 e bölmektedir birinci kademe kondansatörü ise sabit kondansatöre yakın seçilmelidir 2000 kva lık bir tesiste asıl olan bence yüklere göre seçim yapmak iyi olur diye düşünüyorum

3000/5 akım trafosu;

Entes 12C/CS ile minimum 30A'i algılar, altındaki akımları algılamaz.
Kael Varkombi eski seri ile minimum 30A'i algılar, altındaki akımları algılamaz.
Keal Varkombi yeni seri ile minimum 6A'i algılar, altındaki akımları algılamaz.
Elektropan reaktif röle ile minimum 9A'i algılar, altındaki akımları algılamaz.
Gepa reaktif röle ile minimum 18A'i algılar, altındaki akımları algılamaz.

tşk arkadaşlar. Yeni çıkan Kael Varkombi 18 -pc modelin 12 kademeli olanı da mevcut mu acaba ve fiyatı nedir?

sayın bume926 yazdıklarınız okunmuyor ekranda sadece 0000000 gibi birşeyler mevcut.

Sayın durceylan ,

30a altını algılamaz derken sanırım akım trafosunun class 1 olduğunu kabul ediyorsunuz. Eğer class 0,5 olursa durum ne olur?

saygılar

ben yeni aldım bir müşteri için 550 civarı ama bu cihaza herzaman için değer bi ücret

syn ayyıldız işletme aralığından kasıt min ve max algılama aralığıdır 3000/5 akım trafosu nun dönüştürme oranı 600 dür yani primerden geçen akımı 600 e bölmektedir birinci kademe kondansatörü ise sabit kondansatöre yakın seçilmelidir 2000 kva lık bir tesiste asıl olan bence yüklere göre seçim yapmak iyi olur diye düşünüyorum

nurkon arkadaşım peki 100 kva lık kurulu gücü olan tesiste sabit kondansatörün kaç kvar olması gerekiyor.

100 kva eğer trafo kaybı % 3 ise 3 kvar genelde % 3 oluyor sabit eklemen yeterli ama 2.5 ta işini görür

İşletmedeki panoya takılan 3000/5 akım trafolu bir kompanzasyon sisteminde düşük akımları 50 Amper altındaki algılamalar için bara kesitlerine uyabilecek (sökülebilir-takılabilir)(örnek-entes kataloglarında var) şeklinde olan akım trafosu kullanarak sorunlarınızı giderebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
129,190
Kullanıcılar
451,553
Son üye
baran.3230

Yeni konular

Geri