Reaktifi durdurmıyorum?

acemi42

Üye
Arkadaşlar kolay gelsin derdimi şöyle özetlemek istiyorum ;
800 kva müstakil trafomuz var ag den ölçümlüyüz burası bir okul bu güç çok fazla bize şimdi enerji bilgilerini vermek istiyorum ;
kompansazyon akım trafosu 150/5 a
röleden okuduğum güç dağılımı
r : 20 ile 50 A
s : 7 ile 25 A
t : 7 ile 25 A ARALIĞINDADIR.
BUGUNKÜ röleden aldığım değerleri paylaşmak istiyorum ;
R:25,5 A ,S:10,4 A , T:10,4 A
%26L , %37C 0,712 CAP 7,4 KW
TOPLAM YÜK : 7,4 KW
R : 5,69 KW
S : 1,97 KW
T : 290 WATT
TOPLAM % 26 L , % 37 C
R : % 02 L , % 02 C
S : % 91 L , % 01 C
T : % 01 L , % 99 C

ARKADAŞLAR BU TABLODA NE YAPMAM GEREKİYOR...Yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerr

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
800 kva müstakil trafomuz var ag den ölçümlüyüz burası bir okul bu güç çok fazla bize şimdi enerji bilgilerini vermek istiyorum ;
röleden okuduğum güç dağılımı
r : 20 ile 50 A
s : 7 ile 25 A
t : 7 ile 25 A ARALIĞINDADIR.
BUGUNKÜ röleden aldığım değerleri paylaşmak istiyorum ;
R:25,5 A ,S:10,4 A , T:10,4 A
%26L , %37C 0,712 CAP 7,4 KW
TOPLAM YÜK : 7,4 KW
R : 5,69 KW
S : 1,97 KW
T : 290 WATT
TOPLAM % 26 L , % 37 C
R : % 02 L , % 02 C
S : % 91 L , % 01 C
T : % 01 L , % 99 C

ARKADAŞLAR BU TABLODA NE YAPMAM GEREKİYOR...Yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerr

Sn acemi42 verdiğiniz değerlere göre kompanzasyon sisteminizde monofaze kondansatör olmadığını anlıyorum. Banka,okul gibi yerlerde monofaze kondansatör olmazsa olmazdır. Hazırlamış olduğum excel tabloda değerlerinizi girerek ne kadarlık monofaze grup kullanmanız gerektiğini belirleyebilirsiniz. Röle marka modeli nedir?
https://www.kontrolkalemi.com/forum/kompanzasyon/31338-tek-fazli-kondansator-gucu-ihtiyaci.html

gepa rq-30
monafaze kondansatörler var hocam devrede r ,sve t de 2 şer adet 1 kva

Monofaze ağırlıklı kompanzasyonu öne çıkaracak şekilde kompanzasyon uygulamanızda yarar var.

Son düzenleme:

Kompanzasyon akım trafom 150/5A demişsiniz.Röle ayarlarınız doğru mu? rölenizde akım trafosu oranını girmeniz gerekiyor yani 30 değerini.Röle kademe güçlerini doğru tespit edebilmiş mi? kontrol ett Bu sıkıntı ne zaman gerçekleşti? kurulum aşamasında mı oldu? yoksa yükler azaldıktan sonra mı oldu? ne değiştide sıkıntı başladı?

Arkadaşım benim tavsiyem fazlardan çekmiş olduğun akımları dengeleyebilirsen reaktif rölenin çalışmasında yararlı olacaktır.ayrıca sisteminde harmonikler olabilir analiz yaptırmanda yarar var diyorum.

sn acemi42, ölçüm OG den olduğu için,trafo kayıbını dikkate alarak, trafo değerinin %3 veya %5 i kadar sabit kondansatör bağlamanız gerekmektedir.AG tarafına ve kompanzasyonun referans aldığı akım trafosundan öncesine bağlamanız gerekiyor.selametle

sn acemi42, ölçüm OG den olduğu için,trafo kayıbını dikkate alarak, trafo değerinin %3 veya %5 i kadar sabit kondansatör bağlamanız gerekmektedir.AG tarafına ve kompanzasyonun referans aldığı akım trafosundan öncesine bağlamanız gerekiyor.selametle

Sn kompanze 630kVA ve üzeri TEDAŞ ölçümü O.G.'den ister normalde ancak arkadaş ölçümün A.G.'den olduğunu belirtmiş.

Sn Analizör,haklısınız ben anlamak istediğim gibi okumuş bulundum.Dikkat ve uyarınız için teşekkürler.

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler; 800 kva trafomuz var fakat protokolle og kısmı tedaşça Bakım onarımı yapılacak.yani biz og abonesi fakat agden ölçümlüyüz..

Forum istatistikleri

Konular
129,073
Kullanıcılar
451,360
Son üye
warlock4157

Yeni konular

Geri