Reaktifte ilginç bir ceza?

evet sayaçlar saglamm

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
çıkma sayaç bulup araya bağla birde öyle bak çünkü değerlerin sabit kalması imkansız sayaç bozuk diye düşünüyorum doğrusu bende merak ettim sörun çözüldüğünde yazarsan bilgi edinmiş oluruz.kolay gelsin

evet sayaçlar saglam

dilekçe yazdım tedaştan gelecekler bekelım sonuç ne olacak

Evet ilrliyor her ay kendi elimle sayacı döndürüyorum artık ceza yememek için

Moderatör tarafında düzenlendi:
Pratikte böyle bir kompanzasyon bildik yöntemlerle pek mümkün değil....
Muhtemelen Sayaçların mekanik , geri dönmesiz ve kapasitif sayacın arızalı... Bu durumda aşırı kompanzasyon yaptığında, arızalı olduğu için kapasitif sayacın yazmayacak ve Reaktif sayacında geriye dönmeye çalışacak ve dönemeyecek (mandaldan dolayı) Dolayısıyla her ikiside değer kaydetmemiş olacak....

evet sayaçlar saglam kendi elimle ayda bir saat devre dışı bırakıyorum

evet bende bugün öğrenmiş oldum eger reaktif ilerleme olmazise makina yani ibraname mak. sayaç bozuk diye ceza çıkarıyormuş okuyucu ve çok bilgili bi arkadaş söyledi şaşırdım. reaktif 5-8 deger arası , kapasitf ise 3 degeri üzernde olması işletmeye zarar olurmuş çünkü reaktifim 0.2 diye övünmüştüm çok kötü bozuldum

evet sayaçlar saglam kendi elimle ayda bir saat devre dışı bırakıyorum

kapasitif sayacını kontrol ettinmi veya nasıl kontrol ettin bunu belirtirsen sevinirim. (görünüşe göre kapasitif sayacın arızalı ve fazla kompanzasyon yapıyorsun.yok sağlamsa helal olsun)

evet bende bugün öğrenmiş oldum eger reaktif ilerleme olmazise makina yani ibraname mak. sayaç bozuk diye ceza çıkarıyormuş okuyucu ve çok bilgili bi arkadaş söyledi şaşırdım. reaktif 5-8 deger arası , kapasitf ise 3 degeri üzernde olması işletmeye zarar olurmuş çünkü reaktifim 0.2 diye övünmüştüm çok kötü bozuldum

sayaç bozuk,öyle bişey yok.okuyucu makinada yüklü olan program tesisin reaktif-kapasitif sınır değerleri aşılmışsa cezalıfatura cıkarır. birde reaktif sayaç değer yazmaz ise aktifin %90 ı ceza gelir. kapasitif sayac yazmaz ise ceza yok.....birde reaktif 5-8 ,kapasitif 3 değeri :confused: yazmışsın anlamadım ama doğrusu şu; kurulu gücü 50kva kadar olan (50 kva hariç )abonelerde ....reaktif .... aktifin %33 ü ...kapasitif... aktifin %20 sini geçerse cezalı fatura....,kurulu gücü 50kva ve üzeri güçlerde reaktif ..%20..,kapasitif...%15.. i geçerse cezalı fatura....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Endüktif ve kapasitif sayaçların 1 fatura dönemi boyunca hiç ilerlememesi durumu sayaç arızası dışında mümkün olamaz kompanzasyon bir çok fonksiyonu olan komplike bir sistemdir.
Her iki sayacın endeks yazmaması arıza,yanlış bağlantı,gevşek bağlantı harici mümkün değildir.

bir işletmenin kompansazyonunu düzenledim ama ne reaktif sayaç dönüyor nede kapasitif gelen faturada da reaktif ve kapasitifin ilk ve son endeksleri aynı ama yine ceza yazdılar sayaçlar hiç dönmüyormuş dediler ben bu olayı anlamadım açıkçası süper bir sistem kurdugum halde ceza yedim

su kurdugun mukemmel sıstemı anlatabılırmısın ??
var kombi pc mi kullandın ?
mekanık sayaca var kombi pc kullandıysan o role reaktıf ve kapasıtıf degerlere nefes bıle aldırmamıs olabılır :)

genelde klemsan kullanıyorum oranlarım %7 -%2 civarından aşagıya cekemedim suana kadar kullandıgın regleri merak ettim maarkasını söylermisin

Forum istatistikleri

Konular
129,059
Kullanıcılar
451,331
Son üye
doby17

Yeni konular

Geri