Regal bora 605t çamaşır makinası yürüme sorunu

sniper845

Üye
Merhabalar üstadlar. Regal marka bora 605t modeli çamaşır makinam var daha 2 senelik. Sorunum şu yeni eve taşındım. Makinayı kurdum ayaklarını ayarladım ancak makina yürüyor. Bu yürüme sıkma işlemi başladığında başlıyor. Normal yıkama esnasında bir sıkıntı yok. yürüme çok şiddetli 10 saniyede yarım metre gidiyor nerdeyse. zemin banyo zemini mermer. ayaklarını sıktım olmadı biraz gevşetip yaptım olmadı. sonra kazandan kaynaklanıyordur dedim. Makinanın arkasında kazanı tutan dört tane kalın conta gibi vida var. bunları gevşettim olmadı iyice makinaya sabitledim olmadı. Tam nasıl olması gerektiğini de bilmediğim için sizden yardım istiyorum üstadlar. Arkadaki contaları gevşetince kazan arka kapağa çarpıyor. Sıkınca kazan öne arkaya ya da aşağı yukarı oynamıyor. zaten aşağı yukarı oynamaması lazım sanırım o hiç bir şekilde olmuyor. şimdi ne yapmam lazım size sormak istedim. ha bir de ayaklarında plastik siyah conta olması gerekiyor mu bilmiyorum çünkü yok. plastik ayar vidaları ve altlarında kare demir ayaklar var. bunu da not olarak belirteyim. çok uzun yazdım kusura bakmayın.

Selamlar makinanin arkasinda 4 tane tasinma vidalarini takiliysa cikarmaniz lazim.
Yerdeki mermer suruskense ola bilir.Ayak oturan yere mermerle ayak arasina her iki tarafi yapiskan olan lent koyarsan surusmenin karsisini ala bilirsiz.

Merhabalar üstadlar. Regal marka bora 605t modeli çamaşır makinam var daha 2 senelik. Sorunum şu yeni eve taşındım. Makinayı kurdum ayaklarını ayarladım ancak makina yürüyor. Bu yürüme sıkma işlemi başladığında başlıyor. Normal yıkama esnasında bir sıkıntı yok. yürüme çok şiddetli 10 saniyede yarım metre gidiyor nerdeyse. zemin banyo zemini mermer. ayaklarını sıktım olmadı biraz gevşetip yaptım olmadı. sonra kazandan kaynaklanıyordur dedim. Makinanın arkasında kazanı tutan dört tane kalın conta gibi vida var. bunları gevşettim olmadı iyice makinaya sabitledim olmadı. Tam nasıl olması gerektiğini de bilmediğim için sizden yardım istiyorum üstadlar. Arkadaki contaları gevşetince kazan arka kapağa çarpıyor. Sıkınca kazan öne arkaya ya da aşağı yukarı oynamıyor. zaten aşağı yukarı oynamaması lazım sanırım o hiç bir şekilde olmuyor. şimdi ne yapmam lazım size sormak istedim. ha bir de ayaklarında plastik siyah conta olması gerekiyor mu bilmiyorum çünkü yok. plastik ayar vidaları ve altlarında kare demir ayaklar var. bunu da not olarak belirteyim. çok uzun yazdım kusura bakmayın.

makinenin arkasındaki 4 adet nakliye vidasını tamamen söküp çıkarın onlar sadece nakliye esnasında yerine takılmalı bu nedenle makine yürüyor bu zamana kadarda çıkarmamışsanız (2 seneden beri) makineyi bayağı bi hırpalamışsınızdır.kolay gelsin..

IMG-20131205-WA0001.jpgIMG-20131205-WA0002.jpgIMG-20131205-WA0003.jpg taşınma vidaları dediğiniz şu siyah contalı olanlar mı onlar makinanın içinde kazanı tutan taş varya kocaman onu tutuyor bunlar mı çıkması gerekiyor. öyleyse şaşkınım walla 2 senedir duruyor çünkü bunlar üstadlar

Ekli dosyayı görüntüle 14253Ekli dosyayı görüntüle 14254Ekli dosyayı görüntüle 14255 taşınma vidaları dediğiniz şu siyah contalı olanlar mı onlar makinanın içinde kazanı tutan taş varya kocaman onu tutuyor bunlar mı çıkması gerekiyor. öyleyse şaşkınım walla 2 senedir duruyor çünkü bunlar üstadlar

evet onların mutlaka çıkması gerekiyor..makinanın sarsıntılı çalışmasına sebep olur..

2 senedir öyle çalışmıssa amırtisörler zarar görmüş olabilir.

walla üstadlar saolun. çıkardım bu vidaları denedim yürümesi kesildi olduğu yerde çalışıyor. Allah razı olsun.

Forum istatistikleri

Konular
129,465
Kullanıcılar
452,023
Son üye
yusuf216

Yeni konular

Geri