rezistans ile ilgili

makinanın kartı bu arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• DSCN3836.jpg
    DSCN3836.jpg
    232.4 KB · Görüntüleme: 25
kartta hiçbirşey göremedim fakat enkısa zamanda detatlı fotoda çekebilirim.

Dostum kısaca şöyle anlatayım.

Bu tür devrelerde sıcaklığı okuyan bir prob olur. Kart bu probun okuduğu değere göre rezistansı çalıştırır durdurur. Ben olsam bu devrede kontrol edeceğim şu noktalar var.

1- Sensör çalışıyormu omajına bakar bağlantı soketini kontrol ederim.
2- Rezistans uçları karta giriyorsa ilk bakılacak nokta zayıf temas noktaları yani soketler. Soketini kontrol ederim. Sonra rezistans gücü röleden geçer. Genelde kontakları yanabilir bobini çekmeyebilir. Röle kontrol edilir.
3- Düşük ihtimal ama röle bacağı soket dibi bağlantı lehimlerinde soğuk lehim olma olasılığı var.
4- Bazen rezistans hatları kart üzerinde güç devresi hatları kısa devre sonucu patlayabiliyor.

Bunları kontrol ederdim.

Kolay gelsin.

Mrb. Sensör dediğiniz parça hangisi oluyor. Resimden tarif edebilirmisiniz.
yorumlarınız için teşekkürler.

Mrb. Sensör dediğiniz parça hangisi oluyor. Resimden tarif edebilirmisiniz.
yorumlarınız için teşekkürler.

Merhabalar

Bu benzeri cihaz daha once hic sokmedim. Soken arkadasimiz varsa soyler. Mantiken baktigimda guc kablolari kalin kablo. Ince iki kablo var. Beyaz olanlar trafo geriye bir tek sari kablolar kaliyor. Sari kablolari takip edip kontrol edebilirsiniz.

Merhabalar

Bu benzeri cihaz daha once hic sokmedim. Soken arkadasimiz varsa soyler. Mantiken baktigimda guc kablolari kalin kablo. Ince iki kablo var. Beyaz olanlar trafo geriye bir tek sari kablolar kaliyor. Sari kablolari takip edip kontrol edebilirsiniz.
Teşekkürler.

Isıtıcıya giden soketleri çıkar önce röle çekip çıkış veriyor mu ölç, ısıtıcıyı ölç 90-100 ohm bir değer görmen lazım.

Forum istatistikleri

Konular
129,230
Kullanıcılar
451,609
Son üye
Elektrodas

Yeni konular

Geri