Rhoss Marka Chiller Azot Testi ve Vacum Yapma

Bence de azot olan sistem çalıştırılmaz.
Sisteme azot yüklendiğinde,azot gazı sistemim en uç noktalarına ulaşır.yapılmış olsadaçok çok riskli yapılmamalı

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sonuç olarak konuya açan arkadaşa tavsiyemiz soğutma üzerine bilgin olabilir ama bu anlattığın işte profosyonelce bilgi beceri sahibi ehli bir soğutmacıya işi yaptırmanı nacizane tavsiye ederim çünkü basit olan bir çözüm deneme yanılma yapmaya çalışırsan başına çok daha vahim işler açabilir

Hocam ben ankaradayım ben o şekilde azot ile çalıştırıyorum her zamanda sistem temizligini bu şekil yapmaktayım ama kesinlikle tekrarlıyorum bilen kişi olacak ve sistem uzun süre çalıştırılmayacak 30 dak aralıkla

Dostum merak ettim çalıştırdığın sistemin soğutma kapasitesi kaç kilowatt gücünde?

1000kw - 2000 kw v.b. yüksek kapasiteli bir cihazı dizayn edildiği değerlerde olmayan bir gaz ile çalıştırmak kısa süre içinde büyük sıkıntılara neden olur. Azot yüksek basınçlarda yoğuşur. o yüzden sistemde yoğuşmayacağı için basınç hızlı bi şekilde yükselir tüm değerler..

Ben bilgim dahilinde bu işlemi sağlıklı bulmuyorum ama karar sizin saygı duyarım.

kolay gelsin iyi çalışmalar..

Son düzenleme:
arkadaslar herkese merhaba ,benim problemim su rhoss hava sogutmali chillerde TCABZ de condenser pump zamanini sifirliyamiyorum o yuzdende cihaz ariza gosteriyor ,bilgisi olan varsa paylasabilirmi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…