Rhoss Marka Chiller Azot Testi ve Vacum Yapma

arkadaşlar bütün sistemdeki elemanları teker teker temizlenecek
kompresörü vakum altında ıstarak nemini alacak
yag ayırıcı altnoktasından matkap ile delinip suyu alınır yine ıstılır
kondanser altnoktaları delinir azot ile ters yıkama yapılır
not ... azot saf olacak şüphelendiginiz azotu sakın sisteme basmayın cihaz bildiginiz bomba olur
depo altları delinir sudan arındırılır
eşanjör aynı şekilde
bütün parçaların yerine montajı yapılır
azot sisteme basılır
bir gün azot sistemde bekletilir ve boşaltılır
sisten vakum yapılır selenoid valf var ise emiş ve basmadan beraber yapılır çok önemli
vakum yapıldıktan sonra
SİSTEME ÇOK AZ AZOT VERİLEREK ÇALIŞTIRILIR 1 SAAT ÇALIŞTIKTAN SONRA KARTUŞ DEGİŞTİRİLİR
TEKRAR SÖYLÜYORUM AZOT ÇOK TEHLİKELİ BİR GAZDIR BİLMEYENE KENDİNİ YARALAYAN ARKADALAR OLDU BENİM YANIMDA TECRÜBEN YOKSA .........
bir gün boyunca vakum yapılır her iki taraftan sonra gaz verilir
bir hafta sonra veya 3.4 gün sonra gaz boşaltılır kartuş degiştirilir vakum yapılır gaz verilir
ben böyle yapıyorum
EŞANJÖR PATLAMIŞ BİR SİSTEM MUTLAKA DAHA SONRAKİ ZAMANLARDA HATA VEREBİLİLR

Bence de azot olan sistem çalıştırılmaz.
Sisteme azot yüklendiğinde,azot gazı sistemim en uç noktalarına ulaşır.yapılmış olsadaçok çok riskli yapılmamalı

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sonuç olarak konuya açan arkadaşa tavsiyemiz soğutma üzerine bilgin olabilir ama bu anlattığın işte profosyonelce bilgi beceri sahibi ehli bir soğutmacıya işi yaptırmanı nacizane tavsiye ederim çünkü basit olan bir çözüm deneme yanılma yapmaya çalışırsan başına çok daha vahim işler açabilir

Hocam ben ankaradayım ben o şekilde azot ile çalıştırıyorum her zamanda sistem temizligini bu şekil yapmaktayım ama kesinlikle tekrarlıyorum bilen kişi olacak ve sistem uzun süre çalıştırılmayacak 30 dak aralıkla

Dostum merak ettim çalıştırdığın sistemin soğutma kapasitesi kaç kilowatt gücünde?

1000kw - 2000 kw v.b. yüksek kapasiteli bir cihazı dizayn edildiği değerlerde olmayan bir gaz ile çalıştırmak kısa süre içinde büyük sıkıntılara neden olur. Azot yüksek basınçlarda yoğuşur. o yüzden sistemde yoğuşmayacağı için basınç hızlı bi şekilde yükselir tüm değerler..

Ben bilgim dahilinde bu işlemi sağlıklı bulmuyorum ama karar sizin saygı duyarım.

kolay gelsin iyi çalışmalar..

Son düzenleme:
arkadaslar herkese merhaba ,benim problemim su rhoss hava sogutmali chillerde TCABZ de condenser pump zamanini sifirliyamiyorum o yuzdende cihaz ariza gosteriyor ,bilgisi olan varsa paylasabilirmi?

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri