Sürücü(driver) en çok hangi marka

BENCEDE BAŞARAN ARKADAŞ DOĞRU SÖYLÜYOR FABRİKMIZA KEB, MITSUBISHI, CONTROLTEKNİK, YASKAWA, TELEMEKANİK, SİEMENS VE OMRON SÜRÜCÜLERLE ÇALIŞIYORUM KULLANIMI EN KOLAY SÜRÜCÜ BENCEDE KEB TAMİRATI (YEDEK PARÇA OLARAKTA) BASİT BEN FABRİKAMIZDA YAPMAKTAYIM. AMA EN SAĞLAM OLARAK MITSUBISHI DERİM 15KW 3 ADET VAR 11 SENEDİR 1 KEZ BİLE ARIZA YAPMADI VE 7/24 SAAT ÇALIŞIR DURUMDA OLDUĞU HALDE SELAMLAR

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yine herkes bazı firmaları söylüyor. Bana göre ürünleri klasmana ayırmak lazım. A ve B sınıfı diye. Bu şekilde karar vermek daha kolay.
A sınıfında bence her marka belli bir kalitede. Bazı arkadaşların değindiği gibi servis, teknik destek önemli.
Allen Bradley, ABB, Siemens, Telemacanique, Control Tec., Sew, KEB. Bu markadalardan bir tek Siemens sadece adıyla satıyor. Teknik destek ve serviste problem yaşamayan yok gibi bişeydir. Diğerlerini alırken fiyatına yapacağımız işe bakmak lazım.

B sınıfında ise Vacon, Delta, LG, Hyundai, Teco gibi birçok marka var.
Şuan Türkiye'de 50'ye yakın marka olduğu biliniyor. Bir başka çook önemli konu ise Firmanın kendisi burada mı? Sonuçta distribütör 3 gün sonra bırakıp gidiyor ama Siemens, ABB, Telemacanique, Rockwell-Allen Bradley, Sew, Control Tec kendileri burada. Bazı kaliteli gibi gözüken firmalar distribütörlerle türkiye'de devam ediyor. Bu da tehlikeli bir durum bence.

aslında biraz yerine göre cihaz kullanmak lazım.markalar arasında özellik farkediyor.örneğin bir uygulamada arızalana vacon yerine Telemekanik olmadı siemens takmak zorunda kaldı.basit işlerde uucuz cihazlarda sorun yaratmıyor

Bende çok fazla sayıda ve her güçte (5.5 - 37 kW arası) motor sürücüsü TECO Marka N3 serisi Inverter kullandım. Özellikle teknik destekte çok iyiler ne zaman sorum olduysa hepsinde cevapladılar. Ayrıca inverterin parametreleride çok kolaylıkla anlaşılır şekilde sadece 2 guruba ayrılmış. Deltadan daha kullanışı kolay ve kaliteli olduğunu düşünüyorum. Öncesindede Omron kullanıcısıydım, Fujide kullandım, ABB ve Altivar serilerinide kullandım. Artık kolaylık ve kullanışlılık için Teco kullanmaya başladım gayet memnunum. Arayış içinde olanlara kesinlikle N3 ü tavsiye ediyorum. Saygılarımla!...

genelde bakıyorumda vinç uygulamalarında altivar tercih ediliyor neden acaba?

Arkadaşlar ;
Yerli malına destek lütfen, Eskon marka yerli malı sürücü var , bence yerli malı üreticilere destek, OpenDNS Avrupa'nın pazaroı olduk, bakın inceleyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…