sürücü montajı

**poyraz**

Üye
merhaba s7 300 ile marka onemli değil herhangi bir sürücünün montajını ve o sürücünün programlamasını anlatan bi şema veya acıklama gonderebilirmisiniz ben sadece sürücülerin anolog çıkışlara bağlandıgını ve sürücülerin görevinin motorun frekansına veya devir sayısına göre plc yi yonlendirdiğini biliyorum

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
biraz yalnış biliyorsun :sürücü motorun devir hızını ve yönünü belirler istenirse plc ye bu bilgileri gönderir ama işlemleri yönleddiren plc olur.sen nasıl bir bağlantı yapmak istiyorsun digital mi? analog mu?data mı?
siemens micromasteri digital analog uss profibus gibi metodlarla kontrol edebilirsin.
marka belirtirsen daha iyi olur her sürücünün bağlantı klemensleri farklı oluyor.

benim sürücülerle ilgili pek bilgim yok ondan temel düzeyde bi bilgi arıyorum. Analog marka fark etmiyor

merhaba s7 300 ile marka onemli değil herhangi bir sürücünün montajını ve o sürücünün programlamasını anlatan bi şema veya acıklama gonderebilirmisiniz ben sadece sürücülerin anolog çıkışlara bağlandıgını ve sürücülerin görevinin motorun frekansına veya devir sayısına göre plc yi yonlendirdiğini biliyorum

SN POYRAZ
EVVELA kontrol sırasını yazalım
sahadan gelen sinyaller plc yi plc> sürücüyü sürücüde >motoru kontrol eder
S7 300 le bağlantısına gelince genel olarak plc lerin ÇIKIŞLARI SABİT BİR GÖREV ÜSTLENMEZ NE İÇİN PROGRAMLANMIŞSA ,PROGRAMA UYGUN ŞEKİLDE ,ZAMANDA ,SAYIDA ÇIKIŞ VERİR yani çıkışı uygulamaya göre atamak,ayarlamak gerekir eklediğim çizim örnek bir plc çıkış ve sürücü arası bağlantısıdır aynı şekilde sürücüye giriş yaptığın girişleride alçak hız orta hız yüksek vb. şekillerde ataman gerekir sürücünün programlanmasını anlatan okümana gelince ihtiyaç duyduğunuz markaya göre forumda arama yaptırınız mutlaka linkler rar dosyaları vb. doküman bulursunuz saygılar

Ekli dosyalar

• ÖRNEK BAĞLANTI.pdf
    62 KB · Görüntüleme: 45

Forum istatistikleri

Konular
129,173
Kullanıcılar
451,525
Son üye
ituran20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler