sürücüler çok sık arızalanıyor...?

ayrıca sıcaklık çok fazla fabrika içinde

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
-sürücünün panosuna uygun hava sirkülasyonu sağlayacak fanlar koymak
-sürücünün kendi fanını daha sık çalıştıracak şekilde ilgili parametreden ayar yapmak
-şebekedeki parazitler e karşı uygun emc filtre ve frenleme direnci kullanmak
-motor çıkışına uygun blendajlı kablo kullanarak motor ucları arasında olabilecek kısa devrelere karşı sürücü çıkışından motor klemens kutusuna kadar iyi bir izolasyon ve topraklama sağlamak alınabilecek başlıca tedbirlerdendir sn arkadaşım

sanatkar nickli üye ilginiz için teşekkürler.

sürüçcüler sıcaktan çok etkileniyor bende bir fabrikada bakımcıyım suruculerimiz sıcaktan çok etkileniyo ben bu işe ğuzel bir çozüm buldum panoyu komple sogutabilcek sekilde fan taktım kılıması olmayayanlara bazılarınada kompresorden gelen havadan verdim çok iyi oluyo dene derim makınalarım 24 saat hiç durmadan calısıyo sıcaklık gun boyu 40 45 derece bugun omronun surucusu sıcaklıktan hata veriyodu soküp soguttum sonra taktım calıstı bunu yap eger olmassa baska bır nedenı vardır onuda bakarız

Forum istatistikleri

Konular
129,312
Kullanıcılar
451,760
Son üye
urasrahmi74

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri