sürtünme kat sayısı 0 olan bir ortamda elektrik üretilebilir mi?

Sürtünme'nin Kimya'sı Fizik'i Biyoloji'si olmaz. Sürtünme, bizim bildiğimiz evrende ilerleyen her şey için gereken koşullardan biridir. Sürtünme'nin olmadığı ortamda ilerlemeden bahsedilemez.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sürtünme'nin Kimya'sı Fizik'i Biyoloji'si olmaz. Sürtünme, bizim bildiğimiz evrende ilerleyen her şey için gereken koşullardan biridir. Sürtünme'nin olmadığı ortamda ilerlemeden bahsedilemez.
Ellerinizden öperim hocam.
Elinize sağlık

Transformatörlerdeki ısınma 2 şekilde olur.
1 BAKIR KAYIPLARI.
Bir iletken tam anlamıyla iletken değildir.
Bir AC gerilimde ele alınan iletken sadece endüktif değil hem omik hem de kapasitif olarak direnç gösterecektir.

2 DEMİR KAYIPLARI.
Transformatörün demir çekirdeği manyetik geçirgenliğe sahiptir.
Manyetik geçirgenlik GAUSS olarak birimlendirilir ve bir çeşit manyetik direncin ifadesidir.
10.000 GAUSS geçirebilen bir demir çekirdekten 20.000GAUSS geçirmeye kalkarsan o çekirdek kendi kendisine ısınır.
Çünkü manyetik akı demir çekirdeğin kendi kapasitesinden büyüktür.
Bu olay bir KUVVET OLGUSUDUR
Sürtünme ile veya başka bir olgu ile tespit edilip ölçülemezler.

Manyetik alanın direncidir.
Direnç nasıl oluşur?
Direnç neyin ifadesi... bir yüzeyin diğer bir yüzeye uygulamış olduğu kuvvete direnç diyormuyuz?

Araya şunu ekleyeyim, gönül isterki tartışma kırıcı laflar olmadan ilerlesin. Kendimizi karşımızdakinin üzerinde bir varlık gibi görmeden.

Manyetik alanın direncidir.
Direnç nasıl oluşur?
Direnç neyin ifadesi... bir yüzeyin diğer bir yüzeye uygulamış olduğu kuvvete direnç diyormuyuz?
Havanın direncini nasıl katagorize edeceksin

Düzeltme:
Manyetik geçirgenlikte havanın direnci nasıl hesaplanabilir

Peki nedir bu direnç elektronların geçişini yavaşlatan şeyin kendisi direnç olarak tarif ediyoruz. Peki direnç elektronların davranışını nasıl değiştiriyor. elektronlar sürtünerek ilerlemeye çalışıyor.
Araya şunu ekleyeyim, gönül isterki tartışma kırıcı laflar olmadan ilerlesin. Kendimizi karşımızdakinin üzerinde bir varlık gibi görmeden.
Tek derdim bu şu anda. Dalga geçmek için yazıyor bazı arkadaşlar.
Burada kendimi çok bilgili gibi gösterme derdim yok. Okuduğum kadarı ile bilgim dahilinde derdimi ifade etmeye çalışıyorum.

Elektronlar sürtünerek hareket etmezler.
Elektronlar orada burada serbestçe dolaşabilirler ya da kafalarına göre KIZ ARAKLAMAYA gidebilirler

Haaağğğğ! Anladım siz ışınlanmadan bahsediyorsunuz, "elektronlar ışınlanıyor" diyorsunuz o zaman.

Elektronlar ışınlana ışınlana ilerliyor demekki, bunu öğrenmiş olduk(!)

Elektronlar sürtünerek hareket etmezler.
Elektronlar orada burada serbestçe dolaşabilirler ya da kafalarına göre KIZ ARAKLAMAYA gidebilirler
Vay be o kadar okudum bu bilgiye hiç rastlamadım
Peki bu bilgiyi nerelerde kullanabiliriz mesala

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…