Sınav sorularının çözümünde yardıma ihtiyacım var

elif1

Üye
arkadaşlar ödev değilde söyle diyeim sınıf tekrarı yapabilirim sınava giricem sınavda cıkacak soruları fln verdi hocamız ama pek bilmiyorum yardım ederseniz çok sevinirim.
  1. Dağıtım tablolarını tiplerine göre sınıflandırrınız.
  2. 3 fazlı asengron motorun klemenslerini yıldız olarak bağlayınız.
  3. 3 fazlı asengron motor yapı parçalarının adlarını yazınız.
  4. reaktif güç rolesinin tanımını yapıp çalışmasını yazınız.
  5. iki yollu buton. termik role kumanda kontağı, kum
anda bobini bunlarında şekilleri varmış onları soracakmış lütfen yardım :eek:

Moderatör tarafında düzenlendi:
arama kısmından asenkron motorlar yazarsanız birçok döküman ile karşılaşacaksınız ... bağlantı şekilleri vs vs ..

yada google asenkron motorlar megep yazın çıkan dosyayı inceleyin :)

yine olmadı derseniz yardımcı olmaya çalışırım..

kolay gelsin

4. Sorunun Cevabı buyur :) defterden bakarak yazdım.. Özet kısmı sadece

Reaktif Güç kontrol rölesi:
Standartlara uygun olarak üretilen reaktif güç kontrol röleleri sistem akımını dijital olarak algılayarak tesisin güç faktörünü hassas bir şekilde ölçer.. Hesaplanan güç faktörünün istenilen değerler dışında oldugu durumlarda devreye kondansatör alır veya çıkartır...

Çeşitleri: RG-A serisi RG-M serisi RG-R serisi RG-6P serisi

Çalışma Karakteristiği: ön panel kullanımı çok fonksiyonlutuşarlda oluşur.. Fonksiyonları set tuşu ile seçilir.. Seçilen fonsiyon üzerindeki değiştirmeler yukarı ve aşağı tuşları kullanılarak yapılır. röle hrmonik akımalrdan etkilenmez..

**Bu soruların cevaplarının Tamamı Pano Tasarım Ve Montajı Kitabında Var...Sende olması lazım bu kitap ?

Son düzenleme:
yok iste arkadaşlar :S bildiklerinizi yazarsanız sevinirim tşkrler

bu arada asengron değil asenkron bu küçük imla hatası sana gerçekten sınıf tekrarı yaptırabilir ben zamanıyla genlikmodülasyonu yerine gm yazdım yazmaz olaydım

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/asenkron-motorların-yapısı.6141/

asenkron motorların parçaları hatta birde döküman var indir oku

yok demişsin ama bu forumun topiklerinden
----------------------------------------------------------------------------------------------

iki yollu buton
https://i.kontrolkalemi.com/4/20081118001559rc4.gif

----------------------------------------------------------------------------------------------

burada termik bağlı halde var termik ve motor koruma biraz farklıdır burada incele sembol olarak
kitaplarında zaten vardır

kontaktör üzerinde a1 ve a2 yazan bobiini hemen yanındakisi yardımcı kontak diğer üçü ana kontaklar

asengron diye aratma yapmayın bulamazsınız.

Kumanda Bobini simgesi ise;
Dikdörtgen şeklindeki kutuda, 1 çapraz çizgi olan simge kumanda bobini simgesi..

Forum istatistikleri

Konular
129,438
Kullanıcılar
451,990
Son üye
selahattink0c

Yeni konular

Geri