s7-1200 bağlantı kuramadım?

FoReXmAn

Üye
MErhaba arkadaşlar.

Elime bir s7-1200 siemens plc geçti

PLC de ethernet bağlantısı var. Lisanslı yazılımını kurdum bilgisayara. hem plc yi hem bilgisayarı switche bağladım. Fakat ne yaptı isem bir türlü program ile plc bağlantısı kuramadım.

Çözümünü bilen varmı acaba?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Yaptığım şey sadece plc yi ve pc yi switch e bağladım ethernet üzerinden kablolar ile.

Bilgisayardaki programdan plc yi hiç göremedim. durdur çalıştır diyorum fakat connections error diyor?

tanıtım kitapçığındaki bağlantıyıda okudum fakat project tree denen bir yerden bahsediyor fakat bir şey bulamadım?

hiç s7-1200 e bağlantı kuran yokmu arkadaşlar. BAri yaptıklarınızı anlatırsanız bizde bağlayalım şu mereti bir türlü smatic ile bağlantı kurduramadım.

project tree altında PLC kısmında Online Access seçeneğinden mevcut plcleri bul. PLC mac adreslerini kullanarak hepsine yeni bir İP adresi atamalısınız. Ondan sonra bağlantı kurarsınız. s71200 manualinde de açıklanmış.

s7-1200 aslında çok basit direk cat5 ile bağlanabilirsiniz ve online diagnostic kısmından accesible devices'i tıklayarak görebilirsin

Direkt CAT5 bağlantısı derken S7 1200 POE(power on Ethernet) değildir. Bilginize 24VDC yada 220VAC gerilime ihtiyacınız var.

bağladığın plc ile hardware.de oluşturduğun plc modeli, cinsi, versiyonu uyuşmuyodur yüzde yüz.

Forum istatistikleri

Konular
128,848
Kullanıcılar
450,952
Son üye
Emre Aytekin

Yeni konular

Geri