s7-200 ile Pc Arası Bağlantı Sorunu

ppı connection bölümünde : communications error. check the attached cable and click the communications button the change setting. diye hata veriyor. ama daha önce communacations bölümünde (adres. remote. baut yazan yer) refres yaptığımda hata veriyordu kabloyu. mikrowin parametrelerini test et diyordu.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
PLC daha önce programlanmadıysa, "Set PG/PC Interface"e tıklayıp PC/PPI cable->Properties'i seçip "Default"u deneyin.
Daha önce programladıysanız Communication'da "Search All Baudrates" kutusunu tıklayarak deneyin.

ilginiz için teşekkürler. plc daha önce programlanmış. dediğinizi yaptım. the hardware detected a break condition çıkıyor. plc yi programlanmamış kabul edip diğer dediğinizi yaptım yine aynı hatayı veriyor. mikrovin programını silip tekrar yükledim birşey değişmedi. yani haberleşemiyorum.

1. Kablo ile PLC'nin adresi çakışıyor olabilir. Kablo adresini farklı bir değere getirin. Örneğin 4.
2. PLC'nin portu freeport modunda etkin olabilir. PLC'yi STOP'a getirin.
3. Kullandığınız kablo orijinal Siemens kablosu mu? Tam sipariş kodunu verir misiniz? Üzerinde dip sviç olan tipteyse freeport svici (Sviç 5 yanlış hatırlamıyorsam) PPI'a ayarlı olsun.

1. maddeyi farklı değerler için denemiştim yine olmamıştı.plc yi stop ta da denemiştim yine olmamıştı. kullandığım kablo orjinal siemans değil. bir yerden almıştım seri portlu. usb değil.
kullandığım bilgisayar notbook. ama kabloyu aynı plc ile masa üstü bilgisayar da denedim. çok güzel haberleşiyor. kablo üzerinde dip switch yok.
teşekkürler.

ama kabloyu aynı plc ile masa üstü bilgisayar da denedim. çok güzel haberleşiyor.
Bunu daha önce yazsaydınız keşke :rolleyes: O halde sorununuz Micro/Win ayarlarıyla ilgili değil, kabloyla ilgili. Aslında kabloyu satın aldığınız yerden destek almalısınız, ama elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım:

Denetim Masası>Sistem>Donanım>Aygıt Yöneticisi>Evrensel Seri Yol Denetleyicisi'ni açın. Kabloyu taktığınızda eklenen satıra ve ayarlarına bakın. Aynısını masaüstü bilgisayarda yapıp karşılaştırarak sonuca ulaşmayı deneyin.

Aklıma gelen ihtimaller:
1. Kablonun sürücüsü notebook'daki işletim sistemini (Vista?) desteklemiyordur.
2. Notebook USB güç ayarları kabloyu beslemek için yeterli değildir.
3. Notebook'da USB erişimini engelleyen bir program (malware?) vardır.
4. Windows USB sürücüleri bir şekilde zarar görmüştür.

arkadaslar aynı sorunu bendede var pc ıle plc haberlestıremedım .s7-200 de haberlesme ayarı nasıl ?

"Error: You must use the (RS-232/USB) PPI multimaster cable to communicate on a Multi-master or Advanced PPI network"

bendeki hatada bu...

fakat ben pc adpter usb A2 ile bağlanıyorum arkadaşlar?

pek bilgim yok yardımcı olusanız sevinirim...

usb 5v ledi yanıyor...
diğerleri activity ve fault hiç biri yanmıyor

"Error: You must use the (RS-232/USB) PPI multimaster cable to communicate on a Multi-master or Advanced PPI network"

bendeki hatada bu...

fakat ben pc adpter usb A2 ile bağlanıyorum arkadaşlar?

pek bilgim yok yardımcı olusanız sevinirim...

usb 5v ledi yanıyor...
diğerleri activity ve fault hiç biri yanmıyor

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri