s7 300 de analog sinyal işleme

Arkadaşlar s7 300 de analog sinyal işleme konusunda kaynağa ihtiyacım yardımlarınızı bekliyorum.
0-10 volt, 4-20 mA , pt100 gibi analog sinyallerin nasıl kullannıldığı hakkında

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaş, bende bazı bilgiler var ama buraya nasıl koyacağımı bilmiyorum. bu konuda bana yardımcı olursan sana faydalı olacağımı düşünüyorum.

hardware de anoloğ giriş yada çkışları oluşturduğunda sana giriş yada çıkış adresleri verecektir.örneğin anoloğ çıkış adresi 272-279 move komudu kullanarak 32762 sayısını PQW272 ye yazdığında anoloğ çıkış modülünün 1.çıkışında 10V

Moderatör tarafında düzenlendi:
cpu'ya ve hardware'e analog giriş-çıkış modülleri ilave edeceksin. PIW'e analog giriş olarak kullanmak istediğin pt1000'i bağlayacaksın. PQW dende analog çıkışı alacaksın.

Arkadaşlar s7 300 de analog sinyal işleme konusunda kaynağa ihtiyacım yardımlarınızı bekliyorum.
0-10 volt, 4-20 mA , pt100 gibi analog sinyallerin nasıl kullannıldığı hakkında

hiç olmadı simatic manager'ın help dosyalarına da bakarak bu biglilere ve kullanımının nasıl olacağına ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlar benim de "analog sinyal işleme" ile ilgili sorum olacak. Analog sinyali PLC'de nasıl işleyebilirim. Adım adım anlatabilecek var mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,827
Kullanıcılar
450,915
Son üye
snapthreads

Yeni konular

Geri