s7-300 ile citec

yavuzz

Üye
arkadaşlar bilgisayarda yazdığım temel seviye s7-300 programlarını herhangi bir plc bağlantısı yapmadan tamamen bilgisayar içinde citec yada başka bir bilgisyar program kullanarak simule edip görsel olarak test edebilirmiyim yardımlarınız için çk teşekkür ederim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba ,

siemens plcsim ile plc simulasyonunu yapabilirsin.
ardından wincc kullanarak s7 suite ile plcsim üzerinden online animasyonları görüntüleyebilirsin.
citect ile s7300ü sim edebileceğini sanmıyorum.

plc sim kullanarak simulasyon ettiğim progromları wincc kullanabilmem güzel deniyeceğim de wincc nerden temin edebilirim bir türlü bulamıyorum :(

Hocam, s7-300 ile wincc plcsim aracılığı ile haberleşebiliyor. ben daha önce unity pro ve vijeo citect'i haberleştirdim, schneiderin opc'i aracılığı ile. unity pro'nun simulasyonda aldığı otomatik IP numarasını citect'e yazıyorduk. opc kullanarak plcsim ve citect haberleştirilmesi bana imkansızmış gibi gelmiyor. ama nasıl yapıldığını bilmiyorum. eğer bulan olursa paylaşsın. hepimiz öğrenelim...

S7-300 ve Citect'in haberleştiği 8adet bilgisayar olan bir işletmenin elek.elektronik mühendisiyim.Gayet de güzel haberleşiyorlar....

citect güzel bir program. development kısmı ücretsiz. öğrenmek için sitesinde videoları var. ben ilk 7 videoyu izledim. güzel gidiyor şimdilik. schnieder ile görüşmemde siemensle beraber çalışacağını söylediler. kullanıcı arayüzü anlaşılır, basit programlanabilir. indirip deneyin derim.

Forum istatistikleri

Konular
128,827
Kullanıcılar
450,915
Son üye
snapthreads

Yeni konular

Geri