s7-300 MPI bağlantı kablosu

mhmmtcn

Üye
herkeze selamlar arkadaşalar

bir ilaç firmasında ilaç kutularına karekod basan makinelere bakıyorum.

Makineler italyadan gelme normal bir pc ve xp işletim sistemi mevcut.
İşletim siteminin üzerinde mts diye karekod bastıran bir program var.

bu program açılırken aşağıdaki gibi "read to plc error" hatası veriyor.

daha sonra program açıldığında da aşağıdaki hata veriyor "error while open communication port" distribitör firmadan geldiler MPI Kablosunda problem var dediler. Kablo italyadan geldi eski orjinal siemens MPI kablosu. Eski kablo Yan sanayi

normalde aygıt yöneticisinde eski bozulan kablo aşağıdaki gibi gözüküyor MTS denilen program COM4 üzerinden PLC ye bağlanıyor öle ayarlamışlar

bozulan kablonun yerine italyadan gelen kablo orjinal siemens kablosu taktığım zaman aygıt yöneticisinde aşağıdaki gibi gözüküyor ve program çalışmıyor

distribitör firmadakilerin com4 olarak görmesi gerektiğini söylediler
her iki MPI kablosunun bir ucu COM arada çevirici var bir ucuda usb pcye giriyor

yardımcı olursanız sevinirim saygılar

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

1-yeni gelen kablonun driverini yüklümü?Değilse yükle..(Siemens'in sitesinde var)
2- denetim masasında set pc/pg interface 'de adaptör özelliklerinden lokal connektion'da usb,com 1,2,3,4 vs gibi seçebilirsin..

slm öncelikle ilgin içn teşekkürler mmetin kardeş
Yeni gelen kabloyu orjinal cd sinden yükledim

SET PC/PG İNTERFACE de sadece COM1, COM3, ve USB gözüküyor com1 ve 3 başka bir bağlantı için kullanılıyor o yüzden seçemiyorum.

İnşallah bilen bir arkadaş yol gösteririr herkeze kolay gelsin

Başka bir Usb slot'a tak ve tekrar dene...

Forum istatistikleri

Konular
128,780
Kullanıcılar
450,870
Son üye
kullanıcı-

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri