s7 300 program sorunu hk?

djkursun

Üye
s7 300 için bir proje hazırladım fb-db ve ob mevcut her şey normal sonuçta her zaman yaptığım iş ama bu programda compile download yaptığım zaman bütün bloklarda,hardware de ve network te hata veriyor , ama program plc de yüklüyken çalışıyor sorun panede adresleri görmüyor
aşağıdaki linkte program mevcut lütfen yardım...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
MPI port adresini 3 yapmışsınız. Bir de MPI port hızınız 19200. Panelde de aynı değerleri kullanıyormusunuz.
Programda başka bir sorun yok gibi görünüyor ( simülatörde baktığımda )

panelde de adresler aynı, hitech panel kullanıyorum mpi olarak 19200 haberleşiyor

HİTECH paneli daha önce kullandınızmı siemens ile?
biz genelde siemens panel kullanıyoruz bi ara esa kullandık ama onu haberleştirmek için firmadan destek almıştık hitech de onun gibi bir problem olabilir satıcı ile görüşmeniz mümkün değil mi?

hocam ilk denediğimde problem olmuştu fakat panel ve s7 300 ü eğitim amaçlı kullanıyorum ve bir çok projede 2 sini bir arada kullandım.. panel plc ile haberleşiyor orda bir sıkıntı yok ama adresleri görmüyor

panel portu hasar görmüş olabilir mi acaba plc portundan program yüklediğine göre plc de sıkıntı yoktur.

Forum istatistikleri

Konular
129,440
Kullanıcılar
451,996
Son üye
Mucothex

Yeni konular

Geri