s7200 ile otopark projesi için yardım?

selamlar.

50 araçlık bir otoparkımız var.
girişde sensörler olacak ve her giren ayacı sayacak,çıkıştada sensörler olacak giren araçlardan çıkan araçlar bu sefer eksilecek.

yalnız kapılar motorlar ile açılıp kapatılacak.yani giriş sensörü algıladı aracı kapı motoru 15 saniye çalışacak,atıyorum Q0.1 15 saniye çalışsın ( ileri ) 15 saniye sonunda Q0.2 15 saniye çalışsın ( geri)..

içerdeki araç sayısı 50 olunca kapılar açılmasın, kırmızı bir lamba olsun o yansın..

bu sistemi yapmam gerekiyor sayın üstatlar. benim için en önemli noktayı kalınlaştırdım ama sistemin hepsi daha da yarayacaktır bana.

lütfen yardımcı olun.

linkte bir problem var açılmıyor

teşekkürler fakat istediğin tam kısım:

yalnız kapılar motorlar ile açılıp kapatılacak.yani giriş sensörü algıladı aracı kapı motoru 15 saniye çalışacak,atıyorum Q0.1 15 saniye çalışsın ( ileri ) 15 saniye sonunda Q0.2 15 saniye çalışsın ( geri)..

yani sinyal gelecek motor çalışacak 15 saniye sonra motor duracak anında 2 ci motor çalışacak ve 15 sn sonra buda duracak.

umarım istediğiniz budur.

herşey çok güzel istediğim gibi eline sağlık.

yalnız ufak bir ekleme daha olack:.

giriş ve çıkış 2 kapı var.

giriş sinyali aldı Q0.0 Açıldı ve kapandı..Q0.1 açıldı kapandı buraya kadar güzel..

çıkış sinyali aldığında yine Q0.0 değilde bir başka motor daha olacak çıkış kapısında işte Q0.2 Açılsın ve kapansın. 15 sn sonra kapı açıldığında yani araçlar çıksın Q0.3 çalışsın kapı kapansın..

senide yoruyorum kusuruma bakma. umarım son anlatmak istediğim kısımı anlatmışsın..

giriş bölümünde ileri - geri yapacağım için 2 çıkış yetiyo.
ama çıkış bölümündeki sensörler girişdeki motorları çalışmasın. çıkışdaki sensörlerde ayrı 2 çıkışı aktif etsin...

çıkış sinyali geldiğinde kapılar motorlar ile açılacak.. yani giriş sensörü algıladı aracı kapı motoru 15 saniye çalışacak,Q0.2 Olsun 15 saniye çalışsın ( ileri ) 15 saniye sonunda Q0.3 15 saniye çalışsın ( geri)

çıkış kapısı açılsın - kapansın..

girişi yapmışsın çok güzel aynısını çıkışada koymak istiyorum.

anlatmak istediğimi ben yaptım.
simüle ettim doğru mantıkla çalışıyor gibi geldi bana.
birde siz test edermisiniz ?

sizinkine ek olarak çıkışdaki sensör Q0.3 ü 15 sn çalıştıyor. durduğunda 15 sn lik Q0.4 ü çalıştıyor.

kırmızı yandığında giriş motoruları açılıp,kapanmıyor.
sayıcı değeri 5 ayrıca.

bir kontrol edermisiniz size zahmet.

nerede hata varmış hocam veya eksik.
ona göre dikkatli olayım

birde bu tag işlemlerini ben yapabilirmiyim.
yarısı tag'lı yarısı tagsız oldu da :S

Forum istatistikleri

Konular
129,026
Kullanıcılar
451,274
Son üye
serdar1313

Yeni konular

Geri