Saatte üretim göstergesi

asou68

Üye
Arkadaşlar elimde eski tip pet şişe dolum makinesi var. Bakımdan geçirip yeniden çalıştırdım ancak satte üretim hızını yada kapaditesini gösteren ekranı yok. Makine 6 kafalı.Önceden makinenin altında her kafanın altında civata kafası gibi metal parçalar ve bu parçaları gören indüktif sensör ve bu sensörün bağlı olduğu display gibi ekran vardı.PLC kullanmadan en kolay bu şekilde halledebileciğimi düşünüyorum.Bu display gibi olan cihazı nereden bulabilirim yardım edebilirseniz çok memnun olacağım.Şimdiden teşşekkür ederim.

MCU kullanabilirsin yapılır. Daha önce sadece teoride salça fabrikası kontrolü yapmıştım oda tek vanalıydı.
MCU ile yapabilirsin PLC göre ucuzdur

gösterge paneli diyorsunuz bu makine ne ile kontrol ediliyor? PLC mi böyle ise yardımcı olamam.
Ben makinenin kontrol kartının hiç olmadığını varsayarak söyledim.
Kafalardan gelen veriler PIC yardımıyla okunur ve LCD ekran veya 7 segment display ile gösterilir.
saatteki üretimi dkdakı üretimi vs.

arkadaşlar şu pıc ve mcu hakında daha detaylı bilgi alabilirmiyiz

birçok işlemi bir arada yapıyorlar diye ufaktan değinmiştim zamanında

autonics marka pulse meter ile anlık hızı görebilirsin. Yada preset counter ile toplam sayıyı

Enda nın ETS 762 kod numaralı ürünü ile aynı işi çözdüm arkadaşlar.

Arkadaşlar bir de aynı dolum makinesine bazı ilaveler yapmak istiyorum. Örneğin yol dolu olduğu zaman yada boş olduğunda durduracak sistemi de ilave ettim ancak bunların hangisi olduğunu görebilmem için bunları ışıklı bir ekranda yazdırmak istiyorum. ( Malum HMI paneller çok pahalı) Kıymetli fikirlerini, paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
129,059
Kullanıcılar
451,332
Son üye
coskunomar

Yeni konular

Geri