SAMSUNG DİGİMAX S500

hakan1846

Profesyonel Üye
Selam arkadaşlar,yaklaşık bir yıldır arızalı duran bir fotoğraf makinem var.gayet güzel çalışıyordu.birden ''ÇİZGİLİ'' resim çekmeye başladı.birkaç kişiye sordum bu modellerin kronik arızası olduğunu söylediler.konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan teknik yardım rica ediyorum.teşekkür ederim.:rolleyes:

hakan arkadaşım fotograf makinesi tamiride profsynel değilim ama yardım ve fikir vermesi açısndan yazyorum.makinende diyafram shutter arızası var.zamanla yani çekim sayısıyla alakalı olrak makinelerin yüzde doksanına olan bi arıza.öncelikle şunu belirteyim bu tip makineler çok hhassas çok dikkatli sök.(vidaların boylarını ve yerlerini unutma)flas kond 200 ohm luk bi dirençle boşaltki şaseye kısa devrede hem çarpılma hemde kartı yakma.sonrada perdeyi çok dikkatli onar.bazen perdelerden biri yerinden çıkabiliyo.internettede shuter arızasına daha bir çok yorum bulabilirsin belki (özellikle yabancı sitelerden) tamirine çok para isterler değmez elin yatkınsa bu tip küçük hassas işlere kendin halletmeye çalış kolay gelsin ...

Forum istatistikleri

Konular
129,182
Kullanıcılar
451,539
Son üye
mrh46

Yeni konular

Geri