SARJLI MATKAPLAR

Arkadalar geçen matabı sarja taktım nedreyse 18 saat oldu doldu sinyalini göremedim bunlar ortalama kaç saatte dolar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
şarj aletine ve kullanılan pillere bağılı ama benimki ortalama 8 saatte şarj oluyor.

Akü hissedilir biçimde ısınmışsa dolmuştur.

ısınıyor fakat doluyor lambası yanıyor doldu yanmıyor

Tam deşarj olmuş bir batarya, ortalama 8 saatte tam şarj oluyor... Daha fazla şarjda tutmak bataryaya zarar verebilir. Işığın sönmemesi içindeki küçük transistörün arızalanması sebebiyledir...
Bence 8 saatten fazla şarda bırakmayın...

benim bildiğim akü şarj cihazları,aküler dolsa bile şarja devam ederler dolsa bile şarjı kesmezler.uzun süre şarjda kalırsa zararlıdır.bunun için ortalama 4-6 saat şarjda kalmalıdır. elimizle aküyü tuttuğumuzda,bayağı ısınmışsa akü dolmuş demektir.

aldğınız markanın piline ve şarz aletine göre değişiklikler gösterir kullanım kılavuzlarında bulabilirsin ilk kullanımda en az 12 saat normalde 24 saat şarzda tutman iyi gelir deniyor ve arada bataryayı deşarş et tamamen boşalt sonra şarzla bunun için 12 24 v ampullerden kullannabilirsiniz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,987
Kullanıcılar
451,199
Son üye
furkanyldrmer

Yeni konular

Geri