Sayaç

Sayaca gelen 3 fazdan birinde elektrik gelmiyor. Tedaş ekipleri sorun görünmüyor dese de elektrik yok. Ben sayaca gelen bir fazı yalitsam onun yerine diğer fazlardan birinden kablo çekip sayacın diğer girişine bağlasam sorun olurmu? Yani sayacın 2 girişine ayni faz girecek

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sayaca gelen 3 fazdan birinde elektrik gelmiyor. Tedaş ekipleri sorun görünmüyor dese de elektrik yok. Ben sayaca gelen bir fazı yalitsam onun yerine diğer fazlardan birinden kablo çekip sayacın diğer girişine bağlasam sorun olurmu? Yani sayacın 2 girişine ayni faz girecek
Sayacın giriş/çıkış bağlantı noktalarına müdahale etmeniz illegal davranış olup suç kapsamında değerlendirilir.
3 faz ile çalışan devreniz olmadığını söylemişsiniz.
Bu durumda yapılmasını istediğiniz arızalı faz iptali ve yerine diğer fazlardan birinin ikame edilmesi işlemi sigorta panosunda fazların sigorta girişlerine olan dağıtımında yapılabilir.
Kendiniz yapmak yerine profesyonel yardım almanızı önemle belirtirim.

Alınan hizmette kusur var ise hizmet sağlayıcının aksaklığı gidermesini talep etmiş olmanız en doğru davranış şekli olmakla birlikte Tedaş ekiplerinin sorun yok demesinin bir nedeni olması gerektiğini düşünüyorum.
Buna bağlı olarak her halükarda profesyonel destek almanız Tedaş'ın "sorun yok" ifadesi için aydınlatıcı olacağı kanısındayım.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,100
Kullanıcılar
451,412
Son üye
Essamali

Yeni konular

Geri