seri calisamayan iki motor

derbo

Üye

3 fazli yildiz ucgen dalgicin panosundan 100 m ileride 1.5 kw tek fazli pompa motoru neden calismaz dalgici start edip ucgene gectikten sonra yine ayni panodan beslenen 100m ilerdekitekfazli motoru devreye aldigimda dalgic devre disi kaliyordu y+u devrede faz koruma roleside mevcut inanin cildirdim adeta 20 yillik elektrikci olarak FAZ KORUMA ROLESI KONTAGINI DEVRE DISI BIRAKARAK OLAYI COZEBILDIM BASINIZA GELIRSE DIYE PAYLASMAK ISTEDIM TSKLRR

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
gerilim düşümü veya fazlar arası gerilim dengesizliği

İkinci pompanın kalkışı anında o fazda meydana gelen gerilim düşümü nedeniyle faz koruma rölesi bırakıyordur. Faz koruma röleni değiştirerek gerilim dengesizliği %40 olanını takarak (sizinki %20 dir.) sorununuzu çözebilirsiniz.

bende sn:Ertek68 'e katılıyorum bencede gerilim düşümüyle alakalı

bu faz koruma rolelerinin zaman gecikme ayarı yokmuydu onu biraz uzatsak?

Bu, monofaze motorun elektrık baglantısını, kumanda devresınden alındıysa, faz koruma rölesı gerılım düşüklüğünden acıyorsa, motor calısmıyacakdır. Bu motor ıcın ayrı bır güç devresı baglantısı yapmanızı öneririm..

ana besleme girisindende denedim yine olmadi faz korumayi iptal etmek zorunda kaldim

Faz korumayı asimetrik ayarlı alın %40 gerilim düşümlerini görmez ve pompalar devreden cıkmaz bi dene olmazsa tekrar yaz fakat problem muhakkat cözülecektir birde fazla- nötürü konrol et orada bir gerilim düşümü söz konusu olma ihtimali var

110v-220v arası gerilimle çalışan kontaktölerde var.Kullanabilirsin

asimetrik ayarları olam mk kullanabilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…