Servis Ücretleri

servis ücretini neye göre hesplıyorsun? masraflar hariçmi.saat ücreti 100tl + masraf şeklinde olmalı en az

servis ücretini neye göre hesplıyorsun? masraflar hariçmi.saat ücreti 100tl + masraf şeklinde olmalı en az

makina arızaları için çağrıldığım zaman uğraşma katsayıma göre fiyat biçiyorum
dijital bir sistemse plc,servo,vs yeni unsurlar varsa ve çözüm üretmem lazımsa
fiyat yükseliyor haliyle.ama eski sistem rus doğu avrupa röleli sistemler olursa
fiyat 50 ytl idi.ama artık 70 oldu.günde 4 adet arızaya bakınca uğraşma katsayısı
ağırlıklı iyi oluyordu.2009 yılı öncesine dek.ama global krizin bize yansıması olan
işsizlik kendini ençok bu yıl gösterdi.tabiri caisse canımıza okudu.doğal gaz ve elektrik faturasını zor ödüyoruz.tefon ve iletişimi saymıyorum.bile.her şeye zam geldi bizde zam yapmalıyız.benim kategorim 70 tl günde dört arıza bana yeter.

Bir hikaye vardır;
Fabrıkanın bırınde makına arızalanır.Firmanın çalışanları teknık personelı ugrasır ama çözemezler arızayı.Firma üretimi durma noktasına gelmıstır ve son care olarak dısarıdan eleman cagırmak kalır.Eleman gelir makınayı inceler.uzunca bir sure düşünür ve elıne bir çekiç alır ve makınaya vurur.Makına çalışmaya başlamıştır !!!! Usta servis üçreti ister 1000 lira.İş verene cok fazla gelir sadeçe çekiçle bir kere vurdun der ne 1000 lirası.Usta durur ve derki bu 1000 liranın 50 lirası çekiçle vurma parası ,950 lirası ise çekiçin nereye vurmak gerektıgını bulma parası.

bu hikayeniz cok anlamlı olmus güzel

ben sürekli gittiğim müsterilerimden 75 tl arıza üçreti alıyodum bi gün bi baktım panoya benden başka biri müdehale etmis arızayı yapamamıs tabiri çaizse beter etmiş ponoyu sonrra bi telefon usta yetiş tutkal donuyo gittim panonun basına arızayı halletim panonun basında uzun bir süre düsündüm acaba fiyat olarak ne desem diye
sonra suç bizde piyasayı biz bu hale getirdik dedim 75 tl aldım cıktım.
kendimizi biraz agırdan satmalıyız bence he bu arada panoda sorun yoktu selenoid valf takılı talmıstı 2 kere penseyle vurunca kendine geldi :)

dostlar sektörünüzü bilmem ama beyaz eşya ve klima tamir sektöründe bu rakamları uygulamak çok zor şehir içi beyaz eşya servis ücreti 25 tl klima 30 35 tl almaya çalışıyor çoğunda da bu ücreti unutuyor bir müşteri kazanalımbari diye kendimi avutuyorum.. yukarıda bir arkadaşında dediği gibi işi en ucuza nasıl yaptırabilirim kafası oluştu müşterilerde koca klimanın montajını internete verilen ilanda ücreti 35 tl görüp arayanları bir saysam ankaradan bolu tüneline kadar sayarım herhalde...
işte ucuzcu arkadaşların birinin marifeti...,(kiralık yazan camın altındaki klima ya dikkat olayı anlamadınızsa bir üst katta ki klima ile mukayese edin)
herkes hakkın istesin vermeyen de başkasını arasın

servisçi arkadaşlar güncel servis ücretlerini yazarsa memnun oluruz.en azından ücretler konusunda bir fikir birliği oluşur diye düşünüyorum.

Sabit bir fiyat tutturmak zor adamına göre ücret piyasa bu şekilde gidiyor . Herkes elektrikçi olursa ...........

Söz konusu ürünün toplam tutarı ve sahibine bağlı.Örneğin bir eve eski model tüplü tv tamiratına gittik diyelim zaten tv nin toplam ederi 100TL .50 TL istesen adam al senin olsun der.Ama söz konusu tv plazma veya lcd ise ortalama 1000 lık cihaza 50 TL istesen adam seve seve verir.üstüne bide yemek yedirir.:)

Kardeşim normalde 70 tl uygun ama sen bunu keşke zaman içerisinde ağır ağır yapsaydın önce 60-65-70 gibi o zaman tepki almazdın

Forum istatistikleri

Konular
128,848
Kullanıcılar
450,952
Son üye
Emre Aytekin

Yeni konular

Geri