SERVO MOTOR ÇALIŞTIRMA

arge_ali

Üye
Servo motor ve sürücüm var ilk defa çalıştırcam ama nereden başlayacağımı bilmiyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
kardeşim bu konuda direkt soru olarak yardım bulamazsın.öncelikle marka model bilgilerini yazarsan bazı arkadaşlar yardımcı olacaklardır.Şunuda söyleyeyim bu konuda çok bilgi bulamazsın söylenecek ilk şey cihazın kullanım kılavuzuna bir gözatıver.. motoru sadece sürücüye bağlıyorsun motora başka bir sinyal direkt gönderilmiyor..motordan giden kablolar güç bağlantısı 3 faz enkoder bilgileri bu kısımanalog yada dijital olabilir.sonraki bütün iş sürücü ile sürücü üzerinde pozisyon bilgisi,tork ve hız ile ilgili dijital,analog yada bilgisayarla haberleşme gibi portlar mevcuttur.bu girişler ve çıkışlar sürücü üzerindeki gerilimlerle yada haricen plc yada benzeri cihazlarla kullanılabilir.bende milattan kalma var bir servo sürücühala çalıştıramadım öğrendiğim ise ancak bu kadar..

Forum istatistikleri

Konular
129,176
Kullanıcılar
451,528
Son üye
emirhan yapar1

Yeni konular

Geri