SERVO MOTOR

selamlar;

3 fazlı Baumüller sürücü ve baumüller servo motor kullanılan bir poşet kesme makinamız bulunmakta. Kısaca makine şöyle çalışıyor .Çekici merdane poşetin istenilen boyu girilmesiyle o boyda çekiyor ve cene buradan kesıyor. Poşet filmi ni çeken çekici merdane servo motor tarafından kontrol ediliyor .
Birde bu merdanenin uc kısmındaki mile bağlı encoder var. Ayrıca servo motorun arkasında kendi encoder (tako) bulunmaktadır. Şu anda merdane çekme işlemi yapmıyor ,hareket etmiyor . Merdaneye bağlı encoder i dışarı alıp elimle sağa sola çevirdiğimde servo motor iki tarafada rahatlıkla çekici merdaneyi çevirip film i çekiyor. Yani encoderde sıkıntı yok gözüküyor. Baumüllerin sürücüsü bayaa eski üzerinde ekran felan yok acaba servo motorun arkasında bulunan encoderde sorun olabilirmi .Yada nereye bakmam gerekir arıza için.

teşekkür ederim şimdiden.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
sorun çözüldümü bilemiyorum fakat servoyu öyle elle çevirip rahat dondugunden dolayı sağlam diyemessiniz..Motor uçlarına encoder sinyallerine bakmak gerek

Son düzenleme:
sorun çözüldümü bilemiyorum fakat servoyu öyle elle çevirip rahat dondugunden dolayı sağlam diyemessiniz..Motor uçlarına encoder sinyallerine bakmak gerek

Encoder sinyalleri nasıl olculebilir? Bilgi verebilir misiniz?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Osilaskopla gorebilirsin sinyalleri

Eyvallah. Onun dışında başka bi yol varmıdır gibisinden sormustum. Biz osilaskopla değilde arıza tespit cihazları var onlarla bakıyorduk.

Valla puls sayan counter yada benzeri olcu aletleriniz varsa onunlada olcebilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,824
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri