servo motor

mnraltın

Üye
Servo motorlar: senkron motor mu asenkron motor grubuna giriyor.Bilenlerden acil cevap bekliyorum.;)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Servo dc motor. AC olmadığından senkron veya asenkron kategorilerine girmez

Bana laf atacağına arkadaşa cevap ver, biz bildiğimiz kadarını söyledik

servo motorlarin hem ac olani hem dc olani vardir.
ac servo motoru normal asenkron motorlari surdugumuz bazi suruculerle kontrol etmek mumkundur.
lenze gibi.

ancak tip olarak nereye koyalim derseniz farklilik gosterebilir bu kesin bilgim yok.

Son düzenleme:
Silvester bilgi verilmesini istemis.mantikli.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Bizim motorlar AC servo motor. Kullandığımız motorlar modülü motora entegre biçimde. Modül 24V ile motor ise 220 V besleme ile çalışıyor. İnternetten araştırdım senkron mu asenkron mu bi türlü karar verenedim. Acaba bu bilgiler ışığında senkron mu asenkron mu şimdi bilenler cevap yazabilir mi?

Merhabalar,
Ac servo motor diye bahsedilen motorlar Fırçasız Dc motor diye isimlendiriliyorlar. Çalışma şekillerine baktığınızda Rotoru sabit mıknatıslı, statoru asenkron motor sargısı olan, Senkron motorlardır. Çalışma dinamiklerinden dolayı Ac ile çalışmasına rağmen fırçasız dc motor deniyor.

Merhabalar,
Ac servo motor diye bahsedilen motorlar Fırçasız Dc motor diye isimlendiriliyorlar. Çalışma şekillerine baktığınızda Rotoru sabit mıknatıslı, statoru asenkron motor sargısı olan, Senkron motorlardır. Çalışma dinamiklerinden dolayı Ac ile çalışmasına rağmen fırçasız dc motor deniyor.
Yalnız motor etiketlerinde voltaj AC olarak görünüyor. Sürücünün DC gerilim uyguladığını sanmıyorum. Zaten ac sürücülerde ACinverter olsun veya ACservo sürücü olsun IGBT teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji AC gerilimi DC ye çevirip tekrar işleyerek kararlı bir sinusoidal verdiğini ve bu dalgaları parametrelerden çok daha stabil kırpma yaparak uyguladığını biliyorum. Ha bu asenkron mu senkron mu onu bilemiyorum..

Forum istatistikleri

Konular
129,104
Kullanıcılar
451,424
Son üye
erknglryz55

Yeni konular

Geri