sgk ile ilgili

Değerli ustalarım ve arkadaşlarım birçok hukuk sitesini araştırmama rağmen sağlıklı bir bilgi edinemedim.Sorum şu:sigortasız çalıştırılan bir kişi bunu nasıl ispat eder ,nereye başvurmalıdır,işveren ne ceza alır ,işçiye herhangi bir tazminat ödenir mi ?Bunlarla ilgili beni bilgilendirirseniz sevinirim

bunu ispat edebilmek için şahitlere ihtiyacın var bildiğim kadarıyla onu da bulman zor olur tazminat için de belirli bir süre çalışmış olman gerekiyor daha yeniysen bir işe yaramaz ama sen yine de sgk ya git bu durumu bildir bir denetçi gönderebilirler belki ama çok da umutlanma olmadı çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına git veya mail at şikayet dilekçesi gönder ama en az 2 şahit olsa işin garanti olur

saygılar,

ondan sonra maaşa zam işe son yaparlar.

ne olurlsa olsun sigotasız çalışmayın. tehlikeli bir iş yapıyoruz. yarın birrgün başınıza bi iş gelirse(allah korusun) dıbdızlak ailenizle ortada kalırsınız.

Sigortasız kesinlikle çalışmayın arkadaslar.Hem saglık güvencemiz hemde emeklılık düşüncemiz.Allah kazalardan ve belalardan saklasın ama bize bir şey oldugunda en azından ailemize bakabılıyoruz sgk ile.İspatlamanın bazı yolları var en az 2 şahit eger fabrıkada iseniz kart basıyorsanız o olabilir.Ama en kesin bilgiyi bir avukata danışarak alınız.Şunuda unutmayın ki iş davaları yaklaşık 2 yıl sürüyor :( .

haklısın fikret usta ha birde telefonlarına ulaşamıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,945
Kullanıcılar
451,131
Son üye
slaensuer

Yeni konular

Geri