Sieg C6 CNC çevrim projesi

teşekkürler abi bana lazım olacak mıki acep 600w yeterli mi 2 tane 4,5 nm 1 tane de 8 nm lik motora emniyetli şekilde

Yahu ne bileyim ben. Demin kafamı trafonun elektromanyetik alanıyla karıştırdın şimdi de bana trafo soruyorsun.

Bir sürü millet pano içinde kullanmış bu mereti.

Ekli dosyalar

• 2014-05-01 18.08.31.jpg
    340.8 KB · Görüntüleme: 45
  • 20150312_175853_1426205021679.jpg
    61.3 KB · Görüntüleme: 44
  • Control Box.jpg
    157.6 KB · Görüntüleme: 44
  • Daddy 025.jpg
    469.5 KB · Görüntüleme: 40
  • DSCN3739.jpg
    82.9 KB · Görüntüleme: 43
  • maxresdefault.jpg
    111.6 KB · Görüntüleme: 42
  • P1010944.jpg
    223.2 KB · Görüntüleme: 41
  • Panel top R view sm.jpg
    80.3 KB · Görüntüleme: 41
  • Power_System.jpg
    161.7 KB · Görüntüleme: 40
sen onlara uyma abi boşver belki amcalar trafolarını ekranlatmıştır sen ekranlattın mı ?
sayfalarca bana dsp lerin kabloların parazitlenme ihtimalini okutuyorsunuz sonrada trafoyu panoya koyuyorsunuz bu ne perhiz der Laz ın biri
edit : yazım hatası

Lam aylardır bir kişi çıkmadı abi bunu panoya koyma diyen. Diyen olsaydı panoyu başka türlü yapardım.

Abi sen bana bakma sadece okuyup anladıklarımdan yani yine bu sayfalardan aldıklarımı aktarıyorum tahmini olarak parazit etkeni varken bende anlamış değilim neden kimse çıkıp trafoların manyetik akısından şikayetçi olmamış ? belkide o kadar mühim değildir ne bileyim

bende bir tane 60 v 600 w var 4 uçlu yani 30x2 v

Bilmiyorum ama iki giriş iki çıkış zaten 4 uçlu olması lazım, sizin ki daha fazla mı?

Sizinkine bağlı DC devre yoksa, alternatif akım ile beslenen yüksek volt ve amperli sürücüler var ama pahalı. Sanırım en düşük 60-80 VAC, 6-7amperlik sürücüler var.

abi giriş kablolarını saymıyoruz onlar zaten giriş çıkış 2*30 v 600w m860 sürücüler 60v ac ile beslenebiliyor muş satıcının aktarımı bu şekilde

https://forum.allaboutcircuits.com/threads/shielding-emi-from-toroid-transformer.75234/

Burada toroid trafoların ekranlanmasıyla ilgili bir konu var. Genel görüş düşük noise ürettiği yönünde ama istenirse bir veya 2 kat çelik folyo veya daha iyisi bakır folyo ile sarılabilir diyorlar.

İsteğe bağlı olarak birden fazla çıkış verebilen trafolar sarılabiliyor.

Suat abi pc psu larının boş sacları ekranlıdır faraday kafesi yapabilirsin biraz daha yer kaybedersin trafo yerine psu görünümü alırsın ben ses amfisi yaptığım zamanlarda böyle kutuluyordum hiç problem yaşamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…