Sieg C6 CNC çevrim projesi

yay tarafında ki başları mı kestin abi kolay çıkması için:rolleyes:
:) Helal olsun Yusuf. O kısımlar gereksiz idi. Bu şekilde sürücüyü yaydan çıkarmak için yukarı itiyorum. İtince üst taraf raydan kurtuluyor. Takmak için de aynı şekilde. Böylece adaptörün çekme tırnağına bağımlı kalmıyorsun. Zaten monte ettiğim parça adaptörden büyük olduğu için ulaşamıyorum ona.

Bendeki ray tipi 24v güç kaynağı da orjinalinde böyle. Ondan kopya çektim zaten. :)

IMG_20170705_112629.jpg

aynısını bende düşündüm ondan yani diğer türlü tırnağı dışarda kalacak şekilde monte etmek lazım

Panoyu tornanın altına monte ettim. Sürücüleri de raylara taktım. Çok güzel oldu.

Aklımda trafoyu da raya takmak var. Ray aparatıyla trafo arasına alüminyumdan sğlam bir parça kesebilirim ama zemindeki sacı ve rayı trafonun ağırlığıyla bükmek gibi bir endişem var. Sac 0.75mm paslanmaz çelik. Ray da alüminyum. Trafonun ağırlığı kabaca 5 kg civarında diye tahmin ediyorum. Eğer monte edersem harika olur çünkü elektroniklere bir sürü yer açılacak.
IMG_4166.JPG
IMG_4168.JPG
IMG_4171.JPG
IMG_4174.JPG
IMG_4175.JPG
IMG_4176.JPG
IMG_4178.JPG

raya ağır gelir abi hatta o sac a da ağır gelebilir hem sürücülerin çok yakınında kalmamış mı ? eskiden ab class ses amfileri yapardım troid de olsa illa manyetik alan yapacak zemin için farklı düşüncelerin mi var ?
panonun dışına gözden uzak bir yerine montajlasan mesela pano ile sehpa arasına alta bir yere ? hem manyetikten hem alandan kurtulursun

Diğer güç kaynakları da manyetik alan ya da parazit ya da her neyse, üretmez mi? Hepsini dışarı alamam ki.

diğer güç kaynakları manyetik rezonans ne derece üretir bilmiyorum abi ama trafolar u tipi en yüksek troid tipi biraz daha düşük manyetik alan oluşturur bobin olduğu için bu kaçınılmaz diğer elektronik güç kaynakları hakkında pek bilgim yok onlarda öyle problemli olsa pc yada yüksek teknoloji cihazlarda onboard kullanmazlardı herhalde

Z ekseninin motorunu besliyorum. 70vAC çıkış veriyor.

abi özel olmazsa kaça sardırdın trafoyu ?
bende bir tane 60 v 600 w var 4 uçlu yani 30x2 v bir tane daha lazım olur mu m860 sürücü için ?

Forum istatistikleri

Konular
128,840
Kullanıcılar
450,936
Son üye
kemalarda34

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri