Sieg C6 CNC çevrim projesi

abi şu resimdeki gibi bağlaman gerek.

R2 direnci pull up görevi görüyor. eğer ki senin kartında pull up var ise buraya direnç falan hiç bağlama. yani R2 direnci ve +5v bağlanmayacak OUT yazan direk karta gidecek.
ama sen hangi kartı kullanıyorsun tam modelini yazarsan bir bakayım ezbere oldu biraz bu.

Benim kartın tüm inputlari hem pull up hem de pull down destekliyor. Bir jumper ile seçebiliyorum.

Bu durumda dirençsiz direk bağlayabiliyor muyum?

evet o zaman dirençsiz direk bağlayabilirsin. jumper dan pull up ı seçersin. index in delik kısmı denk geldiğinde grn sinyali gidecek yani 0 (sıfır) olacak.

bu arada index debounce ayarlarıyla oynadın mı ?? oralara da bir bakman gerek bence

Evet. Çok oynadım onlarla.

Bu arada, yazmayı unuttum. Buradaki yöntemi denedim. Işe yaradı. RPM şu an +-2 civarında oynuyor. Ama benim amacım +-1'e indirmek.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/index.php?posts/744859

Moderatör tarafında düzenlendi:
aslında bu karta gerek kalmadan direk paralelport inputuna takılır mach3 de görüyor

c3 kartında ttl çıkışından bağlıyorsun galiba ?

+-2 rpm oynamasını bence debounce kısmından çözebileceğine inanıyorum

Bakalım. Bu arada dizüstü bilgisayarım çok eski. IBM Thinkpad T42. SSD disk ve 1.5gb ram ekledim. Hızlandı ama işlemci hızı veya bellek yetmiyor olabilir. Belki bununla da ilgisi olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…