Siemens PLC Sorusu

aytes

Üye
Arkadaşlar sıemens plc de programı yükleyip şifreledik.daha sonra çalışan makina diyelim 3 saat sonra duracak sonra haberleşme portuna programı yazan kişi haricinde başkası bağlandığında plc ve bağlanan laptop yanacak böyle bir şey varmıdır olabilirmi yazarsanız sevinirim bir arkadaş bahsettide ben dedim olmaz pek sıemens te bılmıyorum .öğrenmek için sizlere yazdım

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
anlatılan senaryonun bir kısmı doğru mesela 3 saat sonra sistemi durdurabilirsiniz, ama geri kalan kısım arkadaşınızın uçsuz bucaksız hayal gücünün bir göstergesi olsa gerek?

sistem zamanını üç saat saydırıp daha sonra sistemi resetleyip bunu da erişime engelleyebilirsin.buraya kadar dediklerin doğru olabilir.panonunu içindeki bir prizden pc ne besleme alıyorsan panonun izalasyon trafosunda bir sıkıntı olabilir gelen bir harmonik pc yi yakmaya yetmiştir.

Topraklama da sorun olmasın veya harmoniklerde. PLC ye gelince timer kullanarak onu yaparsın

arkadaşlar konuyu iyice okuyun yanan bozulan bir şey yok sadece programı yukluyorum 3- 5 saat sonra makına duruyor baska bırı makına arızası için gelıyor. laptopu takar takmaz plc ve pc arızalanıyor yanıyor

Programı yukluyorum diyorsunuz sizin pc neden yanmıyor?

bu arkdaşın ne demek istediğini anlayan biri varsa açıklama yazsın lütfen zira yazdığını anlamıyorum merak ettim konuyu

Fazla hayal hayale gerek bunuda yapmak mümkün Nasılmı ?

3 saat sonra sistemi durduracak art niyetli birisi olduğunu düşünelim mutlaka plc yanlarında bir yerlerde bilgisayarını çalıştırmak için prize ihtiyacı olacaktır. İlk etapta arızadan önce bu prize gelen enerjiyi bir kapalı kontağı üzerinden verebilir ve plc den kontrol ettiği bu röleyi arıza anında enerjilenerek preze gelen 230v enerji 2 faza yünlendirip 400V enerji vermesi mümkün ama kimsenin böyle bir egosu olduğunu sanmam.

Fazla hayal hayale gerek bunuda yapmak mümkün Nasılmı ?

3 saat sonra sistemi durduracak art niyetli birisi olduğunu düşünelim mutlaka plc yanlarında bir yerlerde bilgisayarını çalıştırmak için prize ihtiyacı olacaktır. İlk etapta arızadan önce bu prize gelen enerjiyi bir kapalı kontağı üzerinden verebilir ve plc den kontrol ettiği bu röleyi arıza anında enerjilenerek preze gelen 230v enerji 2 faza yünlendirip 400V enerji vermesi mümkün ama kimsenin böyle bir egosu olduğunu sanmam.
bir otomasyoncunun karizmasına bilgi ve becerisine vede meslek etiğine uymayacak hareketler daha yaratıcı olmak lazım

bu olay program yazmanın yanı sıra ego tatmin etme olayına dönmüş.
lap-top'un yanması tesadüf olmuştur.

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,026
Son üye
prfeem

Yeni konular

Geri