Siemens s120 inverter sorunu..

ergkeskin

Üye
drv.jpg
Arkadaşlar, merhaba;

Bir sorunla karşılaştım ve sorun için bilgi/deneyim paylaşımlarınızı bekliyorum.
Ekteki foto'da

YEŞİL= Referans hız
MAVİ= Aktif Hız'dır.
KIRMIZI= yaklaşık 2sn boyunca inverterin sapma aralığını göstermekdir

üstteki analizde anlaşılacağı gibi, sürücümüz 1500 dvr/dk yı geçtiği için F07901 (overspeed) arızasına düşüyor ve bulunduğu bölgedeki konvöyor hattını duruşa geçiriyor.

max speed limitleri yükseltmenin bir yararı olmayacaktır. ramp up'da herhangi bir sorun gözükmemektedir.ramp down'da ise daha öncesinden inverter sapmaya geçtiği için müdahale etmedim.

bu konuda, yardımcı olacak arkadaşlara,yorumlara şimdiden teşekkür ederim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
over speed değerini yükselt . Motorlar drive click ile mi bağlı yoksa tanıtarak mı bağladın.

sayın wkaymak ,öncelikle fikrin için teşekkür ederim, ancak overspeed (p1080 ve p1082 parametrelerine bağlı) bu değerler ise -1500 ve +1500 dvr/dk dadır, ancak bunu değiştirmek bir yarar sağlamayacaktır. eklemiş olduğum analizde, görüldüğü gibi set değeri 1113 devir/dk da iken sürüce de 1093 devir/dk aktif olarak çalışırken birden bire sapma olayı gerçekleşiyor, bunun sebebini araştırmak tayım eğer ki bir sonuca varırsam paylaşacağım.
motorlar sürücüye tanıtılarak bağlandı.

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,321
Son üye
mehmet emin sözen

Yeni konular

Geri