siemens s7-200

merhaba arkadaşlar geçen yıl siemans s7200 eğitimi almıştım elginkan vakfı kursunda daha sonra bu yıl okulda hemen hemen aynı konuları gördüm ve derside geçtim belge almadığım için elginkandaki kurs tekrar yazıldım ve inş belgemi alıp s7-300 öğreneceğim yanlız acaba s7300 öğrenmem yeterli olur mu yoksa kaynak alıp s7 ailesini tamamen öğrenmeliyim ki buda zor oalcak birde bu konuyu anlıyorum ama pekde zevk almıyorum asıl amacım yükske gerilim ve trafoalr :)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yüksek gerilim ve transformatör teknolojisi o kadar kompleks ve sürekli değişen ve hızlı gelişen bir disiplin değil . Bir kere öğrenip ara ara kendinde sistemlerdeki gelişmeleri takip etmen yeterli ; ama bizim hocamızım deyimiyle elektronikde gece alim yatan sabah cahil kalkıyor artık . PLC öğren PLC :) s7300 de modüler PLC sistemlerinin babalarındandır ; s7200 kompakt PLC dir ; s7300 ü de öğrenmen ufkunu açar .....

cevap için teşekkürler s7200 kursuna gidiyorum oradan belge aldıkdan sonra s7300 kursuna yazılacağım seneye proje dersimide otomasyon üzerine almayı planlıyorum sanırım meslek hayatıma bu konularda çokda bilgisiz başlamış olmam

Forum istatistikleri

Konular
128,977
Kullanıcılar
451,177
Son üye
AtakanTprk35
Geri