Sigorta yenileme ve c - b tipi hakkında

Chint0

Üye
Bu forumda yardımcı olmak yerine alay ediliyor, linc ediliyor ve çok bilmişlik yapılıyor. Bu yüzden bu forum aktif değil uzun süredir takip ettiğim forum ne hale gelmiş, Google yazıyorum aklıma takılan şeyleri kontrol kalemi çıkıyor fakat hep alaycı ustalar, linç ustalar ve çok bilmiş alaycı ustalar var bu forumda, burası yardımlaşma forumu değil komedyen forumu olmuş.

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba evde çalıştırdığınız tüm aletleri yazarmısınız. Bu kadar büyük sigortalara işiniz olmamalı sigortalar koruma yerine sadece atmasın diye takılmış gibi duruyor. Çok tehlikeli duruyor bu sigorta kutusu kesin olarak buatlarda erime ve benzeri bir sorun vardır bu kadar büyük sigortalar yüzünde.

Resimdeki çok anlaşılmıyor ama kablo kesitleri 2,5mm2 gibi duruyor ana kablo 6 mm2 duruyor kablo atlamaları 2,5mm2 sigortalarınız cok büyük.

Evdeki tüm buat kapaklarının açıp fotoğraflan kablolara dokunmayın şimdilik kapağının cıkarıp fotografının çekin.

Fabrika ve ev tesisatı farklı konulardır. Evde elektrik konusunda bilgisiz vatandaş kullanacağı için ona göre sigorta seçimi yapılır.
Basit olarak b tipi sigortalar 3 -5 kat ani akım artışına tölere edebilir .C tipi sigortalar 5 - 10 kat ani akım artışını tölere edebilir. ev için uygun olanı b tipidir.
Yanlış sigorta seçimlerinde sorti ve linye ayrımlarındaki eklerde ani yük artışı sürekli olarak olduğunda yangın riski taşır.

Ben ne anlatıyorum sen bana ne cevap veriyorsun paran olmaması ekonominin kötü olması yangın olmasına engel mi ???
İyi bir elektrikçi bulun ! gevşek bağlantı falan olur allah etmesinde yangın falan cıkar.

Malzemeleri aldığınız yere geri gidip sigortaları değiştir b tipi yoksa bile elindeki sigortaları küçült değerleri ile değiştirin. sigortalarınız cok büyük kabloların akım taşıma kapasiteleri kurtarmıyor.

Ana sigorta 40 amper olmalı
kaçak akım koruma rölesi 40 amper 30 ma
KAR çıkışından sigortalara enerji dağıtmalısınız

elektrikli sobenin kablosunun ayrımım çekilmiş ayrı ise 32 amper sigorta 4 mm 2 kablo olması gerekli
odaların priz sigortaları 16 amper olması gerekli
mutfak eski bina olduğu için 1 linye vardır tahminimce 20 amper oraya takmalısın.
çamaşır makinası 20 amper.
Mutfak tezgah üstü prizleri ayrı ise 16 amper sigorta onlara takmalısın
aydınlatma sigortası 10 amper olmalı.

Forum istatistikleri

Konular
129,076
Kullanıcılar
451,362
Son üye
alp2234

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler