SINPAC SWITCH nedir motoru nasıl harekete geçiriyor nerden bulabiliriz?

sadoazb

Üye
arkadaşlar bir makinenin motoru var motor frenli bir motor iç detayını çok bilmiyorum ama
üzerinde SINPAC switch diye bir parça var arızalı bu neyse türkiyede yok

içini kırdım latik dökmüşler bir devre var bobin kondansatör vb ama hiç bir şey belli değil parçalandı

bu nasıl bir motor olabilir bu parça frenlemeyimi yapıyor yoksa motora ilk hareketimi veriyor

çok acil tecrübesi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var saygılarımla..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Üzerindeki uçlar nereye bağlıydı. Sanırım frenleme için bir köprü diyot bu.

Son düzenleme:
bende öyle zannettim 35A bir metal kılıf köprü diyot aldım besleme uçlarını
bulup diyota bağladım + - yönleri değiştirerek denedim motor titreme yapıyor
dönmüyor...

Sinpac switch kısaca merkez kaç anahtarın elektroniğidir.motor yol aldıktan sonra akım normale döndüğünde yardımcı sargıyı ayırır.

o halde frenleme sistemiyle alakası yok!!!!

yerine ne kullanabiliriz türkiyede böyle bir ürün yok

çeşitli monofaze motor yolverme sistemleri mevcut işinize hangisi uyarsa olabilir
birde buzdolabı motorlarının manyetik switch leri vardı tam bilmiyorum akım sınırlarınıza uygun olabilirse bi bakın isterseniz

bu ürün gelen sinyale göre motora yol veren yön değiştiren motorun devrini ayarlayan
bir ürün

malesef türkiyede bulamadım

Forum istatistikleri

Konular
129,240
Kullanıcılar
451,624
Son üye
Faris93
Geri