Site Paratoner Kabul Etmiyor, Evimi Nasıl Korurum?

takıp gör koruyor olmalı ki reklamını yapıyorlar...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İlgilenen arkadaşlara https://www.kontrolkalemi.com/forum...bul-etmiyor-evimi-nasıl-korurum.121751/page-5 bu konunun 5.sayfasında trimbox dedikleri kutunun içeriğine ait resimleri paylaşmıştım. 1 TL lik iki adet varistörü bir kutu içine koyup 120 katı,200 katı,300-400 katı gibi fiyatlara satıyorlar.
Herhangi bir VARİSTÖR ne kadar işe yarıyorsa TRİMBOX da o kadar işe yarıyor.
Bu konunun 2. sayfasında https://www.kontrolkalemi.com/forum...bul-etmiyor-evimi-nasıl-korurum.121751/page-2 kesmez arkadaşımızın önerdiği varistör ve GDT kombinasyonunu kullanıp çok aşırı ucuza konuyu çözüme kavuşturmak varken, buyursun isteyen parayı bayılıp bu adamları zengin etsin.
Sn.trimbox'cu arkadaş daha öncede yazmıştım, varistörü üretebiliyormusunuz ya GDT yi üretebiliyormusunuz, yada en azından varistörleri içine koyduğunuz siyah kutuyu kendiniz mi üretiyorsunuz, plastikçi bir firmadan hazırmı alıyorsunuz. Hal böyleyken yerli, milli, kelimelerini istismar edip güya millete iyilik yapıyormuş gibi bir kandırmaca yapıyorsunuz. Dediğiniz kadar milliyetçi iseniz bu topladığınız mamülü maliyetinin %50 hadi bilemedin %100 karına satında biz de itiraz etmeyelim.

o devreyi yapıcam para olursa nevrotikstar da tırt diyor o trimbox'a...
1 P.png

İlgilenen arkadaşlara
Varistör başlı başına önemli bir elektronik devre elemanı ve sizin yazdığınız gibi sadece kelimesi işe küçümsenecek bir yanı yok,
ancak
videosunda 2.41’den başlayan testte göreceksiniz ki Trimbox varken varistör korunur ve farkı net ortadadır. İşinizi kolaylaştıralım ve her elektronik kartta koruma görevi yapan ve sizinde evde yapın gibi tehlikeli ve güvenli olmayan bir şekilde insanlara tarifname yaptığınız varistörü, sadece paralele bağladığınız varistörü akım koruma prizi veya B, C, D sınıfı parafudrların herhangi birisi yada hepsini toplu bağlayıp bir test edin bakalım sağlam kalacakmı? Biz yaptık, hadi sizde yapın ve yayınlayın bakalım.
Elektrik güvenlik tedbirleri olmadan bu tarz uygulamaların yapılabileceği bir alan değildir ve sorumsuz arkadaşların hayatınızı hiçe sayan ve testlerde göreceğiniz üzere tek başına yetmeyecek uygulamaları tavsiye etmiyoruz. Birinin elektrik çarpması gibi bir sorunla karşılaşması hiçbir şey üretmeyen ve sadece yorum yapan arkadaşların pek umrunda değil gibi görünüyor.
Ürünü %50- %100 kara satın da biz ses çıkarmayalım diyorsunuz ama Parafudr fiyatlarından haberiniz yok; sadece B sınıfı parafudr; ki tek başına yeterli değil iyi bir markada 3500₺, Trimbox tek başına yeterli ve ortalama 400₺. Söylediğiniz herşey maalesef doğru değil.
Bir ürünün maliyetinin sadece hammadde olduğunu sanıyorsunuz ama sadece test ve belgelelendirme ücretleri, pazarlama ücretleri bile genel gider kapsamında ürüne birim fiyat başına 150₺ civarında yük getiriyor. Şimdi bayi iskontoları ve personel, enerji giderlerini de kattığınızda söylediğiniz oranların bile yakalanabilmesinin çok zor olduğunu göreceksiniz.
Aldatamayacaksınız, biz tüm iddialarımızı resmi belgelerle sunuyoruz; resmi yerli malı belgesinde açıkça;
1- yerli - milli? %95 yerlilik oranı
2- teknolojik? Orta-yüksek teknoloji
İphone telefonun arkasına baktığınızda desinged by Apple, assembled in china yazar ve bu ürünü çinli yapmaz, amerikalıdır. Üzüleceğiniz bir haberi paylaşmak zorunda kalıyorum, Biz öylede yapmıyoruz ve Eskiden tasarım bize ait olmasına rağmen dediğiniz gibi birkaç fabrika bize fason üretim yapıyordu, bu bizim yerli olmamızı değiştirmez elbette. Ama burada da faka bastınız üretim 10.000m2 kapalı alandaki yeni yerimize çok yakında taşınacak ve sizin için çok önemli olan plastik kabı da üreteceğiz.
Şimdi siz hakaret edeceksiniz, biz üreteceğiz, siz konuşacaksınız, biz üreteceğiz, siz yabancılar daha iyi diyeceksiniz biz buyrun teste diyeceğiz, siz yazacaksınız biz üreteceğiz ve günün sonunda biz kazanacağız, kazandık.
Çünkü biz doğru bir iş yapmasak sizi bu kadar rahatsız etmeyiz. Eleştiriyi veya bilgisizce yorumu herkes yapar, ama yapıcı eleştiri bilgi , birikim, tecrübe ister.
Yapıcı eleştirilere sonuna kadar açığız ve ürünlerimizdeki gördüğünüz ve şöyle daha iyi olur dediğiniz herşeye açığız, ama boş laflara pabuç bırakacak değiliz. Sizi iyi tanıyoruz ve
Donanımhaber de bir tane yorumunuz var o da trimbox, hadi biz üreticiyiz ve bu işten gelir elde ediyoruz, siz acaba kimi temsilen düşmanlık güdüyorsunuz
Vazgeçmenizi tavsiye ediyoruz, çünkü biz doğru yaptığımız işten vazgeçmeyeceğiz. Sizi ve zihniyetinizi yendik ve kabuğumuzu kırdık ve defalarca daha yeneceğiz.
Dünyanın %70’inde markamız tescilli ve bu ülkeden Dünya’nın birçok yerinde ürünleri satılan bir teknolojik marka çıkarmaya kararlıyız. Siz işimizi kolaylaştırıyorsunuz ve biz etik gereği yaptığımız testleri yayınlayamazken, belki siz parafudrların B,C,D sınıflarının hepsinin kullanıldığı, Trimbox’ın tek başına kullanıldığı bir testi (Kontrolkalemi ve noter huzurunda yapılmış) yayınlarsınız da yaptığınızı iddia ettiğiniz vatandaşı aydınlatma işini daha verimli yapmış olursunuz.
Saygılarımla

almak mesele değil 100 200 tl veririm hocam ama aldım kullandım cihazlarım yandıktan sonra yazık olur . böyle deneyimlemekte istemem . Bana garanti çözüm lazım hikayeden değil . trimbox güven vermiyor bana şişirme gibi geliyor
O kadar çok işe yarıyor ki, inanmak güç siz de haklısınız:) Sunulan tüm çözümleri denedikten sonra Trimbox alıp deneyin lütfen. Size gücenmiyoruz, size güvenli gelememek te bizim sorunumuz ve herkese güvenli gelmek ne kadar olası bilmiyorum ama bunun için çalışırız.
Buradan satılacak birkaç ürün bizi tatmin etmez takdir edersiniz, ama bir ailenin bile evinde aşırı gerilim kaynaklı yangın çıkmasını engellemek, bir makineyi bile korumak onları yeterince tatmin eder diye düşünüyorum.
Son 10 yılda elektrik kaynaklı yangınların %78 oranında artması, ülkemizin aşırı gerilim kaynaklı kart yanmalarına ödediği 2 Milyar usd ve en son Aladağ faciasında 11 yavrumuzun yanarak can vermesi birileri için çok basit konular olabilir.
Biz misyonumuz gereği yaptığımız korumayı anlatmaya devam edeceğiz. Birileri misyonları gereği sadece ticari rantlarını kaybetmemek adına engellemeye çalışacak, ama sonunda iyi olan kazanacak. Ülkemizde yabancı gsm operatörlerine, sürekli yıldırım aldıkları halde güven verdik, sürekli sipariş alarak koruma yapmalarını sağladık, sağlıyoruz.
En acısı da şu; Türkiye'de aynı dili konuştuğumuz insanlara kendimizi ispat etmeye çalışacağımızı sanmanız. 11. yılımızda, ülkemizin bu zor günlerinde inadına yatırım, inadına üretim, inadına yerli-milli ürün diyoruz.
Yerli-milli derken de buyrun en güvendiğiniz milyarlarca usd cirolu markalarla test edelim diyoruz.
Saygılarımızla

Son düzenleme:
O kadar çok işe yarıyor ki, inanmak güç siz de haklısınız:) Sunulan tüm çözümleri denedikten sonra Trimbox alıp deneyin lütfen. Size gücenmiyoruz, size güvenli gelememek te bizim sorunumuz ve herkese güvenli gelmek ne kadar olası bilmiyorum ama bunun için çalışırız.
Buradan satılacak birkaç ürün bizi tatmin etmez takdir edersiniz, ama bir ailenin bile evinde aşırı gerilim kaynaklı yangın çıkmasını engellemek, bir makineyi bile korumak onları yeterince tatmin eder diye düşünüyorum.
Son 10 yılda elektrik kaynaklı yangınların %78 oranında artması, ülkemizin aşırı gerilim kaynaklı kart yanmalarına ödediği 2 Milyar usd ve en son Aladağ faciasında 11 yavrumuzun yanarak can vermesi birileri için çok basit konular olabilir.
Biz misyonumuz gereği yaptığımız korumayı anlatmaya devam edeceğiz. Birileri misyonları gereği sadece ticari rantlarını kaybetmemek adına engellemeye çalışacak, ama sonunda iyi olan kazanacak. Ülkemizde yabancı gsm operatörlerine, sürekli yıldırım aldıkları halde güven verdik, sürekli sipariş alarak koruma yapmalarını sağladık, sağlıyoruz.
En acısı da şu; Türkiye'de aynı dili konuştuğumuz insanlara kendimizi ispat etmeye çalışacağımızı sanmanız. 11. yılımızda, ülkemizin bu zor günlerinde inadına yatırım, inadına üretim, inadına yerli-milli ürün diyoruz.
Yerli-milli derken de buyrun en güvendiğiniz milyarlarca usd cirolu markalarla test edelim diyoruz.
Saygılarımızla

Varistörü siz mi üretiyorsunuz?Ya da başka bir devre elemanı mı üretiyosunuz?
Şu yerli milli lafından gına geldi artık.Ülkede bir direnç bile üretilemezken çinde ürettirip burada montaj yapan yerli milli diyor.

Varistörü siz mi üretiyorsunuz?Ya da başka bir devre elemanı mı üretiyosunuz?
Şu yerli milli lafından gına geldi artık.Ülkede bir direnç bile üretilemezken çinde ürettirip burada montaj yapan yerli milli diyor.
Çok hakılısınız, yerli- milli kelimelerinin dibi oldukça boşaltıldı. Ama resmi belgede %95 yerlilik yazıyor, eğer siz de resmi belge ile aksini kanıtlarsanız herkes rahatlar. %5 ilk kısım yerli mi diye sormak pek insaflı bir yaklaşım olasa gerek!
Bu arada yerli-milli değil olarak kabul edin, teste buyrun. Test konsunu arka taraflara atmak ve konuyu değiştirme çabalarına izin veremeyiz. Çünkü bu saçma tartışmanın bitmesi gerekiyor ve testten başka çaresi yok.

Çok hakılısınız, yerli- milli kelimelerinin dibi oldukça boşaltıldı. Ama resmi belgede %95 yerlilik yazıyor, eğer siz de resmi belge ile aksini kanıtlarsanız herkes rahatlar. %5 ilk kısım yerli mi diye sormak pek insaflı bir yaklaşım olasa gerek!
Bu arada yerli-milli değil olarak kabul edin, teste buyrun. Test konsunu arka taraflara atmak ve konuyu değiştirme çabalarına izin veremeyiz. Çünkü bu saçma tartışmanın bitmesi gerekiyor ve testten başka çaresi yok.

Tamam o zaman nesi %95 yerli anlatın bizde öğrenelim?

Tamam o zaman nesi %95 yerli anlatın bizde öğrenelim?
Maalesef bunu size anlatma gibi bir görevimiz yok, bunu gerekli mercilere belge ve bilgileriyle sunduk ve belgesini aldık.
Ama çok merak ediyorsanız, yüzlerce elektrikçi gibi buyrun fabrikamıza tüm detaylarıyla anlatalım. Testte yaparız:)

Forum istatistikleri

Konular
128,926
Kullanıcılar
451,094
Son üye
ulbeya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri