Sitemiz Göz bebeğimiz sahipsiz mi kalıyor ?

Haklisin konun yeri değil di hakkınızı helâl edin

Sayın yaşlı uzman ve diğer arkadaşlar buna cevap yazmıştım bunun tercümesiydi
bwen gene bir şey anlamadım
ama başka açıdan bakmak lazım tabi.
neyse. sahipsizlik demiyelim de. şimdi daha dün mesela.
adam sormuş ki -25 derecede çalışacak bir regülator lazım. ben 317k kullan dedim. ki ac riplle vs de istemiyor.
bu durumda o gerilimde en iyi çözüm 317 dir.
neden? çünkü linear bir regülator. bir referans ayarlayıcı, bir opam ve 2 güç transistörü var içinde.
sözünü etmiyim de bir aklı evvel tutup diyor ki 2596 mı ne onu öneriyor.
be abicim bir düşün. önerdiğin malzeme 75 khz anahtarlama ile çalışan uck converter sınıfı bir regülator. biri, referans özelliğ ile bir transistör üzerinden akan gerilimi kontrol ediyor. öbürü ise çok farklı bir şekilde çalışıyor.
bunu yazdım diye ben ustalara karşı terbiyesizce davranan birisi oluyorum. ve forumdan benim gibilerin! uzaklaştırılması gerekiyormuş.
eee @YaşlıUzman ve diğer abilerim, ben gidiyim o zaman forumdan dewğil mi

Gitme gitme sakin ol yeter
Abi tavsiyesi; Sadece doğru bildiklerini paylaş insanlarla uğraşma. O onu demiş bu şunu yazmışa girersen işin içinden çıkamazsın çünkü bu siteye bilende yazıyor bilmeyende...

Yol gezer bende ınan şu yazdıklarından bişey anlamadım benim yorumun altına yazdığın için ne alakası var benim yorumum la hayırlısi

Murat beyin de dediği gibi forum 9.5 yıldır aktif durumda ve forum kurulduktan yaklaşık 1-2 ay sonra üye olmuştum. O günlerden bu günlere hep birlikte çok büyük mesafeler kat ettik. İlk önceleri tabi üye sayısının ve yazılan mesaj sayısının düşük olması nedeniyle forumu kontrol etmemiz çok kolaydı. Şu anda yazılan tüm mesajları kontrol edebilmek için ciddi bir ekip oluşturmak gerekiyor.

Sorunun farkındayız iş güç derdi ile bir çok yöneticimiz şu anda eskisi kadar aktif olamıyor. Bunun dışında çok büyük bir sorunumuz yok. Yöneticilik yapmak bir bayrak yarışı gibidir. Bayrağı alır bir müddet götürür bir yerden sonra genç ve dinamik takım arkadaşına teslim edersin. Bu nedenle eskisi kadar aktif olamayan yöneticilerimize kızmak yerine bu güne kadar yapmış oldukları katkılarından dolayı teşekkür etmemiz gerekiyor. Yakında yönetici alımı için ilan yayınlayacağız. Şu anki durumdan şikayetçi olan ve forumu sahiplenen üyelerimizin elini taşın altına koyarak yöneticilik başvurusunda bulunmasını bekliyorum.

Yöneticilik sadece yakaya takılan rozetle isminin altına yazılan moderatör v.s. ile olmuyor. Burada yazılandan rahatsız olup yada yanlış olduğunu düşünüp raporlama yöntemini kullanan herkes bir yöneticidir. Herkesin özel hayatı var. Bu nedenle dediğiniz gibi her an her kelime denetimden geçemez.

Bu denetimi hepimiz yaparsak başarılı oluruz.

En önemlisi öz denetim. Gerisi zaten gelecektir.

Bazı ustalarımızın ısrarla foruma katı kurallar getirme niyetinde olduğunu görebiliyorum. Sözüm meclis dışarı kimse alınmasın. Elbette uslubunu yerinde kullanmayan ve meslekte yeni olup da temel şeyleri bilmeyen arkadaşlar olabilir. Bu forumda her türlü soru gelebilir. (Basit veya zor) Hesabına gelmiyorsa okuma ve de cevaplama ayrıca bunun için de şikayet unsuru içeren konu açma!
Bu sorular forumun kalitesini düşürmez. Serkan abimizin dediği gibi gereksiz mesajları raporlama yöntemini kullanarak şikayet edebilirsiniz. Bu forumda kuralların katı olmaması çok büyük bir nimettir. Herkes derdini kolayca dile getirebiliyor.
Buyrun https://www.technopat.net/
Bu forumda insanlar ceza yemekten bir hal olmuş.
1. Büyük harf kuralına uymadın 1 gün cezalısın.
2.Yazım kurallarına uymadın 1 gün cezalısın.
3. Başlık ile konu uyumsuz cezalısın.
4. Başka konu içerinde başka şeylerden bahsettin cezalısın.
......
......
Eğer bu şekilde kurallar olsa size bütün samimiyetimle söylüyorum burada Onursal üyeler ve diğer kıdemli üyeler bu küçük sebeplerden ceza yer bir daha foruma gelmezler. Kim kaybetti!
Forum katı kurallar sayesinde ayakta durmaz. Anlayışlı büyükler ve nezaketle soru soran ustalar sayesinde ayakta durur.
Şunu söylemek isterim. Yıllardan beri elektrikle uğraşırım. Ama bu sitede üye olduktan sonra öğrendiklerim yıllardan beri öğrendiklerimi kata kat katladı. Az çok elektronikte de bir şeyler yapabiliyorum. Ben öğretmen olduğum için bilgisini benden esirgemeyen ustalarıma çok teşekkür ediyorum. Bunların isimlerini zikretmek istemiyorum onlar da ben de çok iyi biliyorum. Hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Çok yararlıdır , sıkılmadan atlamadan okuyun !!!

http://belgeler.gen.tr/howto/smart-questions-asking.html

-----

Dil ve kuralları çook önemlidir!
Karşıdakine saygının ilk ve en önemli göstergesidir.
İnternet ortamında , karşımdaki hakkında ve sorduğu konu hakkında , onun bana yazdıkları ile bilgilenirim.
Özellikle teknik konularda çooook daha önemlidir.

Bu açıdan , yasak ne ki denk geldiği yerde sıkacaksın hem de topuğuna değil kafasına..
İflah olmazlar başka türlü , öyle sallandır filan hikaye.
Vahşice sanmayın son derece insancıl bir yaklaşım.
Gelin benim yazdığıma uyun.
Yoksa @serkan_48 e kalırsanız yandınız hem de harbi yandınız , sadece sizi değil forumu bilem yakar..

Bunu söyleyen sen misin? O zaman yandın! Başta senin kafana sıkarlar. İnsanların açtığı konularda nasıl bir uslup! kullandığın ortada. Yasaklar üzerine yağmur gibi yağar.

Demiş ki atalar :
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir.
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

Varsa yanlış bilgi verdiğim buyur göster çarp suratıma.
Yanlış hoca dinden yanlış doktor candan eder.
Bende derim ki yanlış teknik eleman hem candan hem de daha kıymetli maldan eder !

Yanlış yazanı inceden uyarırım , anlayana sivrisinek saz.
Yanlış bilgide ısrar ederse ...
Derse ki anlamadım doğrusunu , yaz hay hay yazarım.

Yağcılık bilmem.
Yağdanlık kullanmam.

Bu kadar mesajım ortada , beğenenlerde var beğenmeyenlerde.
Ne yönetim ne rep ne ödül.. önemli olan bilgi.
Kimseyle akraba olmaya gelmedim.
Varsa bilen öğrenmeye , varsa bilmeyen öğretmeye geldim .

Bizim buraların denizi büyüktür ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…